Skocz do zawartości
IGNOROWANY

econet24 problemy z serwerem ???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Czy macie jakieś informację o stronie econet24 ? prowadzone są jakieś prace ,modernizacje ? strona raz działa - raz nie. Dane również są dziwnie analizowane. Paliwo ,zużycie są dziwnie analizowane.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dodatkowo dziwnie działa analiza np. zużycie paliwa. Mimo zużycia wyższego ( wedle godzinnego zapotrzebowania na paliwo ) zuzycie jest niższe na diagramie słupkowym. Dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenie "często" to pojęcie względne. Jeśli nie działa serwer, to i alarmów na maila nie ma.A serwer jest po to, żeby móc sterować kotłem z dowolnego miejsca na ziemi z dostępem do internetu, a nie tylko będąc w swoim domu podłączonym do sieci wifi.Ale jak będziesz w Ugandzie i dostaniesz alarm ,to też przecież nie zareagujesz, co najwyżej możesz kocioł wyłączyć, jeśli palnik sam tego nie zrobi, albo pozmieniać ustawienia - zależy czego dotyczy alarm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest potrzebny. To kwestia architektury. Nie ważne.
Chce wziąć do kotła HG EcoNet. I jestem ciekaw działania. Szczególnie czy da mi znać o rozładowaniu bufora i wygasnieciu kotła co jest w rejestrze. Jakoś nie wynika to z informacji od Plum a instrukcji w języku polskim nie dają.


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DzonyZerg napisał:

To nie problem

Dla ciebie może i nie jest, ale nie każdy użytkownik komputera jest biegły w sieciach. Za to większość użytkowników komputerów potrafi otworzyć przeglądarkę internetową, wpisać adres strony i zalogować się na swoje konto.

 

5 minut temu, DzonyZerg napisał:

Jak często są problemy z ich systemem

To jest pytanie czy stwierdzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się, ale bez żadnej regularności i ciężko odpowiedzieć, czy jest to często. 

Poza tym, nie sądzę aby econet informował Cię o rozładowaniu bufora. Podstawową funkcjonalnością jest możliwość sterowania kotłem czy też palnikiem. Ja z alarmów do tej pory otrzymywałem tylko alarm o nieudanym rozpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że będzie. Jeszcze nie dotarłem na miejsce do producenta.
Z kotłem HG o którym mówię bardzo ważne jest by informował o tym że wszedł w stan postoju oraz że bufor się kończy. Sterownik ma czujniki bufora to żaden problem. Informacje na komórkę do wszystkich domowników to dla mnie kluczowe. By ktoś poszedł dołożyć i puścił praca.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ustawić krzywą grzewczą, ale jest inna, niż np w tech-u. Wydaje mi się, że w tech-u można ustawić ręcznie punkty krzywej dla danych temperatur, a w plumie wybiera się jakaś wartość krzywej, np 1.0, 1,2... Można ją przesuwać równolegle. Ale tutaj nie jestem specem, bo osobiście brakuje mi cierpliwości, żeby to zrobić.

Ale przecież krzywa grzewcza z econetem nie ma nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitu też nie dają? Nastawiam się na eksploatację w oparciu o ten system. Dzięki za informację. Przemyśle zakup ES200 czy coś lepszego. Problem ze będę na to dotacje i muszę się zdecydować z góry.

 

Blaze. Opisywany w wątku " kocioł z innej planety"

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem właśnie swoje alarmy od początku użytkowania econeta. Mam tylko nieudane rozpalnia i brak zasilania. Nie mam np alarmu o pustym zbiorniku pelletu, czy też ostatnio alarmu o czyszczeniu wymiennika. Przez ponad 2 lata użytkowania nie znalazłem możliwości dowolnego ustawiania powiadomień czy alarmów.

Mam wątpliwości, czy econet zapewni ci taką funkcjonalność jakiej oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz sterownik?
Ja mówię o 860D3. To dedykowane do HG. Może nie twój nie ma czujników. Choć żeby nie było o pustym zbiorniku to dziwne.
800D3 też ma niższą funkcjonalnosc - np nie ma dolnego czujnika bufora.
Aż z ciekawości poczytam czeska instrukcje bo nie umiemy się z szefem Blaze zgadać.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję palnik kipi i tylko na podstawie tego opieram swoje zdanie. Być może twój sterownik, przystosowany do tego kotła będzie miał taką funkcjonalność. Musisz chyba konkretnie dowiedzieć się u źródła, i producenta kotła. Ale skoro mówisz, że komunikacja kuleje...Ja mam sterownik 850 do kipi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.