Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór kotła gazowego


matwro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję kotła gazowego do domu 100m2(blizniak) piętrowy, bez użytkowego poddasza, podpiwniczony. Kocioł ma być dwufunkcyjny, w domu mieszkają 2 osoby na emeryturze, ogrzewanie za pomocą grzejników. Jeśli chodzi o podrzewanie wody to aktualnie używane jest elektryczny podrzewacz wody, z racji ilości domowników myślę o kotle gazowym bez zasobnika wody.

W temacie kotłów jest zupełnie zielony, czytam o tym ale troche mnie to przerasta.

Zapotrzebowanie cieplne obliczone dla całego domu czyli bliźniaka http://cieplowlasciwie.pl/wynik/6w9m, kocioł będzie ogrzewał tylko jedną połówkę, wiec zakładam, że zapotrzebowanie trzeba podzielić na dwa.

Koszt istalacji nie jest tak istotny jak koszty użytkowania instalacji. Zależy mi na dobrym jakościowo piecu myślałem o Buderusie z racji tego, że serwis jest blisko. Patrzyłem również Wolf(najbliższy serwis 80km) oraz De Dietrich. Instalacja kołta w okolicach Siedlec(mazowsze).

Z tego co już wiem to moc kotła powinna być minimalna 3 kW. Pytanie brzmi jaka powinna być moc maksymalna? Czy jeśli kocioł będzie bez zasobnika to 14 kW wystarczy czy za mało i powinno być 24kW? Czy lepiej kupić kocioł z zasobnikiem nawet dla dwóch osób i oszczędzać na paliwie? Czy kupno zasobnika to będzie w ogóle oszczędność na paliwie?

Chciałbym również żeby kocioł miał jak największą wydajność energetyczną, więc zakładam, że musi posiadać automatykę pogodową. Z racji tego, że głównymi użytkownikami będą osoby po 60, a kocioł będzie zamontowany w piwnicy to chciałbym, żeby była możliwość sterowania bezprzewodowego lub przewodowego z wyższych kondygnacji budynku.

Czy jesteście w stanie polecić jakiś dobry kocioł co to nie będzie się psuł co 5 minut, a jak już to kiedyś zrobi to serwis nie będzie ogromnym kosztem?

Przepraszam jeśli coś jest niezrozumiałe, ale jak napisałem to pierwsze moje kroki w temacie kotłów ;)

Pozdrawiam,
Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.