Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podłączyć termostat ht900


Kazikus

Rekomendowane odpowiedzi

Termostat podlaczasz pod wejscie 13 w sterowniku .A w termostacie musisz znależć beznapieciowe wyjscie które w zaleznosci od stanu termostatu zwiera i rozwiera styki .Oczywiscie musisz aktywować termostat w menu serwisowym sterownika a pózniej  ustawić o ile chcesz obnizyć temp na instalację .Mozesz też ustawić  "stop pompy od termostatu " ale tego nie polecam ,bo nie uważam  tego za dobre rozwiazanie .W sumie to mam u siebie podlaczony termostat i obniżenie o 3 stopnie ,ale zwykle tak mam ustawioną  temp zadaną na instalację ze jeszcze nigdy nie zadziałał  ,bo w domu praktycznie stala  temp 22,5 stopnia.Takze na jakieś wyrażne zmniejszenie spalania po podlaczeniu termostatu nie licz ,bo tu zadna "automatyka " nie pomoże . Bardziej istotne jest jak masz ustawiony kocioł i jaką temp ustawiasz na instalacje .Zadana kotła 70 z histerezą 15 stopni i tu nic lepszego nie wymyslisz .Jak "jedziesz " z  temp. na instalację rzędu 45 i wiecej stopni ,to raczej na małe spalanie bym nie liczył ,bo kocioł bedzie sie odpalał co pól godziny  .Ja "jadę " zwykle na 31 do 33 stopni  i odpala się co ok 2 godziny .Spalanie ok  13 kg doba ,ale ogrzewam maly dom o powierzchni ok 95m2 .Mniej się tym 25 kw potworem  już nie da spalić ,ale przy 13 kg/doba  grzechem bylo by  narzekać ,wiec nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiednie wyjscie z termostatu podłaczasz tam gdzie masz opis "termostat pokojowy zaworu 1 "  a tu opis z instrukcji  Uwaga!!!-Do pracy z regulatorem wymagany jest termostat, który rozwiera styki gdy temperatura w pomieszczeniu została osiągnięta,a zwiera gdy temperatura jest niższa niż ta ustawiona na termostacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kazikus masz instrukcje do niego? Zalacz. Nie chce mi sie szukac po necie.

Styk to prawdopodobnie pod spsd (moze jest konfigurowalny NO/NC jesli nie to logika jest odwrocona, trzeba pokombinowac)

Jesli nie masz instrukcji to potrzebny multimetr (miernik), masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest tylko "podłączyć według schematu na urządzeniu". Metodą prób i błędów zadziałało pod SPSD.

W każdym razie widzę, że szału nie ma, ustawiłem temp. Zaworu 1 na 45 stopni, kocioł histereza 15stopni, szybko się nagrzewa ponad nastawe 70stopni i wyłącza. Nie powinno to hulać jakoś lepiej?

Edit:

Termostat ustawiony na 25stopni, w pokoju 23, piec sie wylaczyl, zawor zamkniety. Cos chyba nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca rozumiesz jak działa termostat z tym kotlem i jego sterownikiem .Termostat w tym sterowniku może tylko i wyłacznie obniżyć lub podnieść temp czynnika na instalację ,albo wlaczyć lub wyłaczyć pompę CO i to jest wszystko co może zrobić .Termostat w żaden inny sposób nie  steruje parametrami ani pracą kotła .W "kotlach na dotację " z tym sterownikiem ,nie ma nawet  tak przydatnej funkcji jaką mają wszystkie inne kotly na pellet ,czyli mozliwosci wyłączenia kotła od termostatu ,ot taki "bonus " zeby kocioł nie zgnił za szybko ,co podobno ma mu zapewnić minimum 25 lat żywotnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.