Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Otwarcie 4d


mik90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Posiadam kocioł Defro Komfort Eko Lux 20KW. Mam zawór 4d Honewell z siłownikiem ustawiony na max temp kotła 78(bylo fabrycznie 80 ale obnizylem 2st), tzn. w momencie gdy kocioł osiągnie ta temp. zawór otwiera się na 100%. Dziś oraz dwa dni temu miała miejsce taka sytuacja ze na kotle dziś było 65 i zawór się otwarl a dwa dni temu przy 72st tak zrobił. Czy ma ktoś wiedzę dlaczego tak mogło być. Z góry uprzedzam że zawór 4d jest podłączony dobrze. Sprawdzone tu na forum przez choćby gmaj22. Czujnik zaizolowany. 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4D zamontowany w jakim celu? Generelnie spełnia 2 funkcje 1) ochrona powrotu wraz z pompą kotłową 2) zapodaje odpowiednią temp na instalację o ile w domu zamontowano regulator i ewentulanie pogodówkę.  Otwarcie zaworu na 100% powoduje puszczenie w instalacje temp takiej jak na kotle i jesli instalacja grzejnikowa bez zaworów  w domu sauna, jesli zaś podłogówka to bardzo niedobrze. Ewidentnie cos jest "skopane" albo w nastawach albo w instalcji lub jedno i drugie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jakie funkcje spełnia 4d oraz to w jakim mam go celu. Pytanie było inne. Zawór się otwarl dwukrotnie ale jednorazowo, tzn. pełne otwarcie i powrót. Jakieś pomysły dlaczego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wykonywana była kalibracja zaworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zmieniałem min. otwarcie z 15 na 18%. Tylko ten ruch zrobił się może z godzinę po zmianie. Czy to możliwe? Po wprowadzeniu zmiany byłem w kotłowni z 10min. I nic się nie robiło.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.