Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pożar pieca


marwol

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

W fundacji pomagającej zwierzętom dzisiaj miała miejsce taka sytuacja. Całe szczęście zdarzyło się to w ciągu dnia. Piec roczny, przeglądy i serwisy wbijane w książce serwisowej. Jutro serwis na oględziny przyjeżdża.

 

Co mogło być przyczyną? Jak uniknąć powtórki?

 

242963088779f54fe37b749e138f624e.jpg2b0990a2aa18eb65a59b30ceb6ffc461.jpga0689e6e4b0c625cf6f3b489d16b2b9c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cofneło żar do kosza? Prawdopodobnie palnik był zawalony syfem, palone pewnie jakimś peletem kiepskiej jakości, i tyle. Znając zycie serwis stwierdzi winę użytkownika, użytkowanie kotła niezgodne z DTR. Nikt nie podłoży się teraz a napewno nie producent kotła, bo na 200% nie wymieni kotła w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech lat mam taki sam palnik.

Błąd producenta - konstruktora kotła. Zamontowano palnik prawie przy samej podłodze kota, a gdzie miejsce na gorący popiół ?  Pewnie popiół nie wygarnięty na bieżąco i być może, pomimo automatycznego wyłączenia z sieci, palnik od gorącego popiołu się nagrzał. U mnie palnik zamontowany na wysokości około 70 cm, popiół wygarniam co 3 m-ce w ilości około 3/4 pojemności 20 litrowego wiadra, w sterowniku temp. maksymalną ustawiłem na 40 st.... po przekroczeniu 40 st palnik się wyłącza.

Poza tym, palnik zamontowano bezpośrednio na ściance, czy jest tam izolator ? U mnie w samym drzwiczku nasypowym izolacja z wełny mineralnej, potem rura dystansowa między drzwiczkiem a palnikiem, gdzieś około 5 cm, potem czołowa blacha w którym montuje się palnik. Między palnikiem a blachą czołową mam taki biały 15 mm izolator, w dotyku przypominający a la azbest.

 

 

temp.podajnika.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dino49 napisał:

popiół wygarniam co 3 m-ce w ilości około 3/4 pojemności 20 litrowego wiadra

Witam.

To ile spalasz tego pelletu? że masz tyle popiołu?

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2019 o 21:58, marwol napisał:

Co mogło być przyczyną? Jak uniknąć powtórki?

Tego nie wiem. Serwis i "palacz" wspolnie odpowiedza na to pytanie.

Ale warto zainwestowac kilka PLN w kazdej kotlowni w czujnik CO i system alarmowy z czujnikiem dymu/wzrostu temperatury. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, YaroXylen napisał:

Witam.

To ile spalasz tego pelletu? że masz tyle popiołu?

YARO

Z 2140 kg peletu (30% buk - 70% sosna) 6,40 kg popiołu. Cena peletu 620 zł/t.

Czytałem w necie, że w Holandii  są serie pożarów dotowanych kotłów peletowych.. Dorzucę póżniej foto przekrojów dotowanych kotłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.