Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CWU a woda zimna woda ze studni glebinowej


kam09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.CWU pracuje z piecem na paliwo stałe z podajnikiem.Piec szybko nagrzewa boiler 120 WP bardzo dobrze trzyma ciepła wodę.Jednak gdy jest ona uzupełniana zimna woda z wlasnego ujecia strasznie szybko się wychladza.powiedzny temp.55C przy użyciu zaledwie 30l goracej spada o 10C.Jak rozwiązać problem?

20191222_185716.jpg

20191222_185631.jpg

20191222_185645.jpg

20191222_185708.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam podobny problem w domku weekendowym, z tą różnicą, że CWU mam grzane tylko prądem. Również w moim przypadku uzupełnienie bojlera bardzo szybko go wychładza. Jestem ciekaw ew podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ten problem, można rozwiązać w bardzo prostu sposób lecz trzeba mieć trochę miejsca, trzeba drugi zasobnik powiedzmy 80lub 50l do którego pierwsze będzie wpadać ta zimna woda, można ją wstępnie podgrzewać w tym zasobniku choćby do 20stopni i wylotem górnym podłączyć to docelowego zasobnika cwu w miejsce gdzie wchodziła wcześniej bezpośrednio zimna woda,mam podobnie problem rozwiązany.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ten problem, można rozwiązać w bardzo prostu sposób lecz trzeba mieć trochę miejsca, trzeba drugi zasobnik powiedzmy 80lub 50l do którego pierwsze będzie wpadać ta zimna woda, można ją wstępnie podgrzewać w tym zasobniku choćby do 20stopni i wylotem górnym podłączyć to docelowego zasobnika cwu w miejsce gdzie wchodziła wcześniej bezpośrednio zimna woda,mam podobnie problem rozwiązany.. PS, widzę że nikt tego nie czyta, to po co się wysilać i cokolwiek pisać, nie ma sensu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarekoki, czyta kolego, czyta. Też o tym myślałem, czy w właśnie w ten sposób tego nie zrobić. Problemem u mnie jest brak miejsca. Prawdę powiedziawszy miałbym problem, żeby wcisnąć nawet mały dodatkowy bojler 50l. Obecnie, w związku z tym, że mój problem dotyczy domku weekendowego, i bojler jest mały, 30 l włożony pod zlewozmywak, podkręciłem po prostu bojler na maksa. Na jeden szybki prysznic wystarcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także przeczytałem oraz pochwaliłem pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.