Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CW100 - "sposób regulacji"


DrKoko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten regulator podłączony do cerapur smart 1-funkcj 24kW.

Ogrzewam 100m2 podłogi (góra 140m2 podłogi jest wyłączona na razie - zakręcone rozdzielacze totalnie, nie jest używana w tej chwili).

Nie rozumiem do końca co oznacza param 'Sposób regul.' w menu CW100.

Info w instrukcji obsługi jest takowe:

Zewn. zwykła ( ) | Zewn. optym. ( ) | Pomiesz. zasil. | Pomiesz. moc: wybór pomiędzy prostą i zoptymalizowaną regulacją wg temperatury zewnętrznej oraz regulacją temperatury w pomieszczeniu poprzez regulację temperatury na zasilaniu lub regulację mocy (regulacji mocy nie należy stosować w przypadku stojących na podłodze urządzeń grzewczych). Rodzaje regulacji wg temperatury zewnętrznej są dostępne tylko przy podłączonych czujnikach temperatury zewnętrznej. Jeśli podczas konfiguracji automatycznej zostanie rozpoznany czujnik temperatury zewnętrznej, nastąpi ustawienie zoptymalizowanej regulacji wg temperatury zewnętrznej.

 

Nie podłączyłem jeszcze pod kocioł czujnika temp. zewn. Więc mam do wyboru jedynie Pomiesz. zasil. oraz Pomiesz. moc.

Czym się różnią te nastawy? Wczoraj zmieniłem na 'Pomieszczenie moc' i wydaje się, że podłoga dziś jest zbyt gorąca. Ale tak na czuja to zmieniłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś takie cos popełniłem, polecam poczytac:

http://wiki.gbbkolejka.pl/tiki-index.php?page=Buderus

 

Tam jest link do: tryby sterowania bez pogodowki

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, dzięki za informacje. Niestety nic mi się tam nie zgadza : )

Piszesz, że "Według mnie "Sterowanie wg temp pom" powinno się nazywać "Regulacja wg temperatury w pomieszczeniu, wł/wył". " -- a to u mnie jest inaczej. Otóż kocioł nie ma stałej temp. zasilania obiegu grzewczego tylko czasami więcej a czasami mniej (przypominam, że nie podłączony mam czujnik temp. zewn.).

Nie używałem zbyt dużo tego trybu, o który pytam ("Pomieszczenie moc"), ale wydaje się, że tak samo jest (jak w trybie wyżej wymienionym) - czasem zasilanie podłogi ma większą a czasem mniejszą temp. Te wartości odczytuję ze sterownika, nie mierzyłem tego.

Aha - tutaj na forum towarzystwo jest raczej wyczulone na nazewnictwo i nazywanie kotła piecem jest małą skuchą : )

Elo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to już podłączyłem czujnik temp. zewn. i mam sterowanie pogodowe niby.

Ale dziwna sprawa jest, bo wydaje mi się, że kocioł dużo więcej teraz pracuje (pali gazu znaczy) niż poprzednio, na ustawieniach bazujących na temperaturze pomieszczenia. Czy to tak normalnie jest?

Aha - zadane mam 22st na cw100, ale kocioł nagrzewa dom do 23. W ogóle jakby się nie słucha tych ustawień. Co jest grane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak podłączyłem czujnik temp.zewn. do kotła to trzeba jeszcze aktywować go w menu serwisowym?

Włączyłem teraz funkcję 1.W1 - Regulacja wg temperatury zewnętrznej z liniową krzywą grzania. Było ustawione na 0, dałem 1.

W ogóle jakaś dziwność jest, bo nie mam dostępnych w menu CW100 tych punktów początkowych i końcowych krzywej grzewczej. Jakiś reset trzeba zrobić jeszcze, czy co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.