Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia kotła


jerzy2281

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę Panów ,moja sąsiadka ma kocioł Tomiko 15 KW,sterownik Titanic ,palnik to chyba brucer ,taki kwadratowy.Cóż wyjechała  na dłużej do Włoch ,ale wczesniej prośiła mnie abym coś z piecem zrobił ,bo od 2-3 lat kiepsko się pali.No fakt ,piec 5 letni i nigdy nie był czyszczony ,bo kto o tym wiedział.Na 40 otworów drożnych było 13.Po przeczyszczeniu ustawiłem : pod.7s.przerwa 47 ,dmuchawa 02 ,na 01 było po 4 dniach trochę sadzy.Dom ok.100m2 ,dobrze ocieplony,no i tu mały problem.Niema zaworu 3-4 drożnego/pewno zbędny/na grzejnikach zawory,do kotła podpięty no właśnie nie wiem co to jest.U mnie w ogrzewaniu jest bojler na CWU i zawór 4 drożny.U sąsiadki kocioł i coś dużo,dużo większego od bojlera z napisem HEWALEX.Podobno jest to pompa ciepła ,teraz wyłączone zasilanie elektr. i problem natury takiej .Na piecu ustawione  CO 55,CWU 55 i tego nie ruszałem.Zaszła potrzeba na 40 min wyłączyć kocioł i tem.po 40 min spadła - CO 43 st C ,CWU 47 .Dlaczego tak szybko spada temp.,czy ta pompa ciepła przypadkiem nie schładza układu ?.U siebie nie mam takiego układu ,nie chcę w niczym grzebać ,ale to mnie zastanawia,ponadto kocioł po uzyskaniu 55st C wyłącza się /podtrzymanie ?/ a po 4-5 min znowu zaczyna swój cykl,coś za szybko go schładza.Może coś ja zle robię ,no nie wiem.Może pomoże ktoś -byłbym wdzięczny,i wyjaśni mi to na chłopski rozum ,czyli prosto,mam /6 wnuków/to wiadomo że wiek i rozum już nie tak pojętny.Proszę o pomoc.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Pozdrawiam Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.