Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z uzyskaniem temperatury zadanej CO


Adamomm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna jestem użytkownikiem kotła. Do ogrzania mam duży, piętrowy i słabo ocieplony dom. Ciężko mi dojść do zadanej temperatury CO a jak już osiągnę to trwa to strasznie długo i zużywam bardzo dużo pelletu.
Moje ustawienia to:
Zadana temp. CO 65*

Zadana temp. CWU 60*

Praca podajnika 13/30 (13 sekund na max.30 sekund, które można ustawić)

Przerwa podajnika 23/18

Histeryza CO 5/20

Histeryza CWU 10/30

Obroty wentylatora 10/20

Podtrzymanie:

Praca podajnika 15/200

Przerwa podajnika 35/200

Wentylator 7/20 

Proszę o zweryfikowanie moich ustawień. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak by to był kocioł na węgiel .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Podaję więcej danych.
Dom wolnostojący piętrowy z poddaszem łącznie jest ok 210m2 powierzchni. Budynek jest z cegły nieocieplony. 
Kocioł to Defro Duo Pellet NZ 25 z podajnikiem. Co do instalacji nie jestem do końca pewien ale są 4 pompy. wychodzi z bojlera a pozostałe 3 zasilają cały układ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nie miałem nigdy styczności z ogrzewaniem centralnym. Tak to jest jak przyjdzie się z bloku gdzie nie trzeba samemu palić ;) Jasne wstawiam zdjęcia. Podam tyle ile trzeba informacji. Bojler grzeje wodę grzałką elektryczną jeśli piec nie jest odpalony. Woda w instalacji uzupełniana, grzejniki odpowietrzone.  

IMG_20191102_074126.jpg

IMG_20191102_075241.jpg

IMG_20191102_075253.jpg

IMG_20191102_075306.jpg

IMG_20191102_075330.jpg

IMG_20191102_075355.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny dinozaur ten kociołek :-) Ten peleciak ma już ładnych parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A instalacja wygląda jak bocznica kolejowa po zderzeniu pośpiesznego z towarowym. Co to za magik składał. Kolego masz tylko grzejniki czy ogrzewanie podłogowe również?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec ma już chyba 6 lat jak dobrze pamiętam. No niestety magia totalna. Ogrzewanie podłogowe mam tylko w łazience na parterze (są też grzejniki). W pozostałych pomieszczeniach są tylko grzejniki.
Przesyłam również opis do czego są te 4 pompy. Może będzie łatwiej komuś rozplątać tą plątaninę ;) Schematu niestety nie mam na chwilę obecną. Numeracja pomp od lewej do prawej gdzie 1 to pompa przy bojlerze a 2,3,4 to pozostałe. Opis od osoby co wcześniej to wszystko użytkowała. 
 

1 pompa cyrkulacyjna czyli taka żebyś nie musiał czekać na ciepłą wodę w krainie jak go odkręcisz
 
 
2 pompa do ogrzewania CWU (jeśli dobrze pamiętam nazwę) centralna woda uzytkowa. Popycha ciepłą wodę przez boiler podgrzewajac tym samym wode w boilerze - tę uzytkową
 
 
3 i 4 pompy zależne od siebie (nie działają w zasadzie bez siebie) , pompy CO- ogrzewaja grzejniki i podłogi
 
 
Napisy przy pompach są niestety bledne bo hydraulik zaraz po remoncie mi zle powiedział
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego @Adamomm. Jest mi Cię żal. Powiem - O JA PITOLĘ! To co pokazałeś na zdjęciach to jest dosłowna katastrofa kolejowa, jak to określił @Popcorn1. I jest to delikatne określenie. Nie jestem hydraulikiem i nie znam sterownika Twojego kotła, więc nie pomogę. Wpatrywałem się w twoje zdjęcia ze 20 minut, ale nie idzie tego ogarnąć. Ten fachman, który to robił, to jakiś artysta plasteliniarz. Powinien grać główną rolę w komedii " Nie lubię poniedziałku" jako artysta rzeźbiarz od treblinek kombajnu.

Powiem Ci po ludzku, jako laik. Jeśli nie jesteś w stanie wziąć kredki i namalować na kartce, odręcznie, schematu swojej instalacji ( zaznaczając gdzie jest pompa grzejników, podłogówki, bojlera czyli CWU, zasilanie,powrót, cyrkulacja itp, całego przebiegu rur i nie tylko) to nikt Ci nie pomoże, bo ze zdjęć, z tej plątaniny rur, nie idzie w ogóle się rozeznać. Termometrów masz za to co nie miara, jak na OIOM-ie , na ostrym dyżurze- każdy pacjent ma swój.

Nie dziw się, że Twój temat przechodzi bez echa, ale to co widać na zdjęciach, po prostu przeraża. Jeśli nie namalujesz schematu i nie opiszesz ze szczegółami swojej instalacji, to wątpię, aby ktoś Ci pomógł, ponieważ po prostu nie da się Ci pomóc. Wg mnie najlepszym wyjściem pozostaje wezwanie jakiegoś naprawdę ogarniętego hydraulika, wycięcie całej instalacji pomiędzy sufitem piwnicy-kotłem- a bojlerem, i zrobienie tego na nowo, wykorzystując części/elementy odzyskane z tego tworu.

Ale ja jestem laikiem.

Widziałem Twój temat już dużo wcześniej, ale że nie jestem fachowcem, więc nie reagowałem. Ale zdjęcia instalacji najpierw wywołały niekontrolowany prych i oplucie monitora, a potem po prostu współczucie, że posiadasz taką instalację.

Szukaj kolego dobrego hydraulika, chyba, że stworzysz schemat, w którym będzie można się rozeznać. Choć obawiam się, że i tak bez fachowca się nie obejdzie.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

OK. Udało mi się rozgryźć i zmusiłem go do grzania :) Temperaturę zadaną już uzyskuje. Poczyściłem, pozmieniałem podawanie i przerwy, zresetowałem piec do ustawień fabrycznych i zaczął wreszcie pracować :) Po zresetowaniu ustawień trzeba było ręcznie dodać w ustawieniach pieca jeszcze 2 pompy (od podłogówki i cyrkulacyjną). Wszystko się udało. Mam tylko problem z automatycznym uruchomieniem się pompy cyrkulacyjnej przy zadanej temperaturze. Wszystkie pompy się załączą a ta nie chce. Pompa jest sprawna a przed restartem systemu załączała się razem z pozostałymi pompami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.