Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszczelnienie czopucha/ ciąg


Zbieron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 Wziąłem się ostatnio za czyszczenie pieca Termo-tech 20kw ( piec na ekogroszek z podajnikiem) i "zruszylem" słabe uszczelnienie przejścia czopuch -komin .

Główna zmiana po ponownym rozpaleniu to spaliny po otwarciu drzwiczek zasypowych i problem z poprawnym ustawieniem parametrów.

Po oczyszczeniu starego/luźnego uszczelnienia( wełna ?) ukazała mi się japa z przedmuchem..

Pytanie mam do Was : jak to uszczelnić zgodnie ze sztuką ?

Pozdrawiam i dziękuje

DSC_0165 (1).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić zaprawę szamotową  opakowanie w zależności od potrzeb, rozrobić wg instrukcji na opakowaniu i uszczelnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz kawałków wełny mineralnej, żeby to "wypchać" na nowo ? Byłoby najprościej bez babrania z zaprawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc, zaprawa szamotowa schnie od wczoraj .Wełne mam, nawet coś tam mi się udało wepchnąć ,ale...łatwo ją wepchnąć za daleko...

wydaje mi się, że u mnie czopuch za płytko wchodzi w ściane/komin , jest może 3-4 cm zakładki "rura w rure, a do tego wchodzi nie symetrycznie . Tak jak by brakowało przejścia dylatacyjngo jak na rysunku

full-leier07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.