Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł zasypowy temperatura pompy


matmar8222

Rekomendowane odpowiedzi

A może ma ładowanie bojlera bez zaworu zwrotnego za pompą CWU i nie chce, aby mu pompa CO "wyciągała" ciepłą wodę" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witek1234 Niekoniecznie to musi byc dobre. Zalezy z jaka moca pracuje kociol. Jaka jego konstrukcja.  Co z tego, ze kociol nagrzeje sie do 45°C. pompa sie wlaczy i zeleje go zima woda. Temperatura spada. Pompa sie wylacza. I tak moze sie dziac wielokrotnie zanim kociol uzyska rownowage z instalacja. oczywiscie nizsza temp zalaczenia moze niesc  za soba ryzyko korozji niskotemperaturowej. Ale jak juz wspomnialem to zalezy od konstrukcji kotla, pojemnosci instalacji i wystapic nie musi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję ustawić wyżej jak dam na 45 załączenia pompy to jaka ustawić wyłączenia.? Dodatkowo dodam kocioł wamet malejka 25kw z dmuchawa do tego bojler 100l cała instalacja w miedzi dom około 150m wszystkie grzejniki aluminiowe 11 grzejników na cały dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.10.2019 o 17:46, witek1234 napisał:

No ale ja o tym pisałem, ustawić 50 i gitara. 

Przy instalacji z dużą ilością wody:)

U mnie to tak nie do końca działa tak jak piszesz :) Ostawiając pompę niżej,  instalacja szybciej uzyskuje równowagę i później temperatura podchodzi do zadanej, co prawda bardzo powoli ale dochodzi, a ustawiając wyżej, pompa załącza się i wyłącza kilkakrotnie a w domu nadal chłodno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co instalacja, mamy inne spostrzeżenia :)

 Ja mam zwykłą pompę z Leszna, bez żadnych bajerów. Praktycznie nie używam ale jeśli już to w sposób jaki opisałem. 

Gdybym ją ustawił na 40 , miałbym tak jak masz Ty, pompa idzie i co kocioł zagrzeje to ona wyciąga i woda wieki całe nie podnosi temperaturę . Jeśli włącza się przy 50, to kocioł i zlad już na tyle mam zagrzany że co prawda i tak po włączeniu spadnie o stopień czy dwa ale nie więcej i pracuje stabilnie. 

Moja instalacja jest typu otwartego , grawitacyjna ze sporą ilością wody. Jeśli ktoś ma zamkniętą albo przerobiona na małe średnice rur to sytuacja jest taka jak piszesz. Odwrotna. I nie ma znaczenia kiedy pompa rusza bo wody mało i szybko się nagrzewa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.