Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet Laran Pellets


mpawlo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mam ten kocioł, zainstalowany dopiero 2 dni temu więc za dużo na jego temat nie mogę powiedzieć. Narazie chodzi, działa. Wszystko ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaleceniach producenta minimalna temperatura powrotu to 60°C Ale też dodali schemat z pompami kotlowymi to dobrze świadczy o producencie. No chyba że instalator zrobił inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, tak jak pisałem ten kocioł stoi w mojej kotłowni od 18 grudnia. Jak narazie spaliłem niecałą tonę pellet a1 od lokalnego producenta. Wygrzewałem w tym czasie podłogę przez około 1,5 tygodnia więc chyba nie jest ze spalaniem źle chociaż zawsze mogłoby być lepiej. 

Podczas pierwszej konfiguracji pellet został zważony, wpisana kaloryczność itp. Od tej pory nic tam nie ruszałem, poza jednym błędem o braku zasilania i jednym o niskiej temp spalin przez miesiąc nic się nie działo. Moja instalacja to 100 % podlogowka plus 2 grzejniki o niskiej temp. Powierzchnia podłogowki około 170 m2. 

Piec moduluje mocą, ma 6 stopni mocy od p1 do p6, najniższa moc to p1 modulacja. Wtedy ma moc okolo 5 kw, rzeczywiście widać że pracuje na podtrzymaniu, znacznie rzadziej podaje pellet, pracuje głównie wentylator. Temp zadana to 70 stopni, histereza 15 stopni, Delta pieca to 5 stopni czyli przy 65 stopniach zaczyna schodzić z mocy tak żeby jak najdłużej modulowac swoją pracę, max do czego może zagrzać to 75 stopni i wtedy przechodzi w stan czuwania. 

Sa w nim 2 szuflady na popiół, gorna i dolna. Górnej jeszcze nie opróżniałem, znajdguje sie ona pod palnikiem. Dostęp do palnika nie ma, nie da się go wyczyścić, znaczy da się ale zakręcony jest 4 śrubami. Zresztą serwisant który uruchamiał piec powiedział że nie ma potrzeby czyścić go częściej niż raz do roku podczas przeglądu. Popiół jest sypki, nie ma żadnych spieków, jedynie w górnej szufladzie czasem znajduje kilka kawałków niedopalonego pelletu.

Pojemnosc zbiornika na pellet to wg producenta 225 kg ale w rzeczywistości jest ona mniejsza. Wchodzi około 180 - 190 kg. 

Jesli ktoś miałby jakieś pytania to postaram się na nie dopowiedzieć chociaż sam jeszcze nie wiele wiem na temat tego kotła. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.