Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co zrobić jeśli w wodowskazie w hydroforze nie ma wody


jolazi111

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam zbiornik hydroforowy WIMEST 300 L , zakładany był około rok temu po założeniu okazało się że pompa sama się nie załącza i trzeba w nią stukać widocznie hydraulik coś poprzestawiał bo w czasie gdy miałam stary zbiornik woda włączała się samodzielnie ,  hydraulik poinformował mnie że do zbiornika bez przepłony należy dopuszczać powietrza , co jakiś czas . Jak się okazało powietrze ze zbiornika uchodziło bardzo szybko , musiałam praktycznie dopuszczać powietrza co kilka dni , teraz natomiast wydarzyła się taka sytuacja że w domu nie mam wody , w wodowskazie która jest przy Hydroforze nie ma wcale wody a pompa w czasie gdy ją uruchamiam chodzi inaczej niż zazwyczaj , tak jak by nie miała siły wcześniej bo wcześniej chodziła dużo głośniej . Czy w hydroforze jest za dużo powietrza ? Zawsze wodomierz był praktycznie cały wypełniony wodą a niewielka jego część powietrzem . Bardzo proszę o pomoc . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik bez przepony ( taki worek gumowy w środku zbiornika) na chwilę obecną rzadko się montuje takie zbiorniki. Choć są zwolennicy jak i przeciwnicy. Taki zbiornik z przeponą ma poduszkę powietrzną która nie ma kontaktu z wodą, bez przepony ma. Jesli ucieka powietrze ze zbiornika ewidentnie jest jakaś nieszczelność. Fakt trzeba co jakiś czas dopompować powietrza, które się rozpuszcza w wodzie i po prostu z czasem go ubywa. W zbiornikach z przeponą tego problemu nie ma. Gdy nie ma odpowiedniego ciśnienia w zbiorniku ( w pustym bez wody winno być ok 1,5bara) może pompa miec problem z zassaniem wody. jednak jeśli pompa jest w miarę nowa nie powinna. Jaka to pompa? czy jest możliwość sprawdzenia czy pompa wogule ssie wodę. Mozliwe że zawór zwrotny się zawiesił, może być wiele powodów dlaczego pompa nie podaje wody. Nie sugeruj się wskazaniem wodomierza, jego wskazania zależa własnie od cisnienia poduszki powietrznej i jesli jest za mała cała rurka wodomierza bedzie pełna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.