Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże ciśnienie w bojlerze


Olszarro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po zainstalowaniu nowego bojlera mam problem z wysokim ciśnieniem w jego środku. Po włączeniu pieca i grzania wody tworzy się bardzo szybko wysokie cisnienie w nim i otwiera zawór bezpieczeństwa 6bar przy wylocie zimnej wody. Mógłby ktoś sprawdzić czy dobrze mam zaontowane wszytskob, czy trzeba coś przerobić, dodać usunac. 

 

 

IMG_20191012_105231.jpg

IMG_20191012_105250.jpg

IMG_20191009_214931.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to naczynie cisnieniowe wyrównanwcze jakie ma ciśnienie wstępne ? Nie znam tego typu zaworu przyłaczeniowego ale naczynie ciśnieniowe powinno się znajdować na odcinku pomiedzy bojlerem a zaworem zwrotnym. Czy tak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor masz źle wpiety. To odejście na dole do naczynia przeponowego powinno być zaslepione. Tam fabrycznie jest albo korek albo filtr wody.

Co to za trójnik po lewej stronie przy bojlerze? Dlaczego wyjście z ZB jest połączone poprzez trójnik z wyjściem ciepłej wody? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gonzo19 napisał:

Reduktor masz źle wpiety. To odejście na dole do naczynia przeponowego powinno być zaslepione. Tam fabrycznie jest albo korek albo filtr wody.

Co to za trójnik po lewej stronie przy bojlerze? Dlaczego wyjście z ZB jest połączone poprzez trójnik z wyjściem ciepłej wody? 

Wcześniej to był system otwarty, teraz jest przerobione na zamknięty i tamta rurka wpieta w trójnik to jest stara rurka przelewowa do góry do zbiornika który był kiedyś używany w starym systemie. Ona jest u góry zaslepiona, a w nijablizszym czasie będzie likwidowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System otwarty czy zamknięty nie dotyczy cwu. Układ cwu zawsze jest zamknięty inaczej woda non stop by się lała .

To niebieskie naczynie do cwu jest ok. Ciśnienie wstępne jest 2Bary. Nie wiadomo jakie ciśnienie jest za reduktorem. Pytałem o trójnik na dole bojlera co jest na rurze od zimnej wody. Pomiędzy reduktorem a bojlerem. 

Ogólnie masz wszystko do rozebrania i zrobienia tak jak powinno być. 

Jedynie zasilanie wezownicy w bojlerze masz dobrze.  To te rurki po lewej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Irlandii na Cwu także jest układ otwarty u góry jest zbiornik wyrownawaczy ok 300l i do niego trafia woda z sieci i z niego grawitacyjne leci do kranow i zasila bojler. Czyli ciśnienie jak mozna było sobie wyobrazić znikome wszędzie na kranach toaletach i prysznicach. Naczynie na strychu zostało odołączone, został zamontowany reduktor ciśnienia na rurociągu głównym z sieci i zasila wszystkie wyżej wymienione urządzenia prosto z sieci. Jedynie kaloryfery i wezownica jest dalej w osobnym systemie otwartym.  A bojler został zmieniony na ciśnieniowy system. 

A trójnik pomiędzy reduktorem i bojler em to zaworek do spuszczanie wody z bojlera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"normalne" ciśnienie zimnej wody w sieci wodociągowej to ok. 4 - 4.5 bar. To znaczy, że już "na starcie " masz za niskie cisnienie w naczyniu  przeponowym. Zwiększ je poprzez dopompowanie przez zawór w górnej części naczynia. Jego kolor jest bez znaczenia. Naczynie powinno być na odcinku pomiedzy bojlerem a zaworem zwrotnym/reduktorem. Baypas  łączący zimną wodę z ciepłą to jakieś nieporozumienie. Najlepiej to rozebrac i złożyć od początku, usuwając zbędne/nieprawidłowe połączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wit21 napisał:

"normalne" ciśnienie zimnej wody w sieci wodociągowej to ok. 4 - 4.5 bar. To znaczy, że już "na starcie " masz za niskie cisnienie w naczyniu  przeponowym. Zwiększ je poprzez dopompowanie przez zawór w górnej części naczynia. Jego kolor jest bez znaczenia. Naczynie powinno być na odcinku pomiedzy bojlerem a zaworem zwrotnym/reduktorem. Baypas  łączący zimną wodę z ciepłą to jakieś nieporozumienie. Najlepiej to rozebrac i złożyć od początku, usuwając zbędne/nieprawidłowe połączenia

Ciśnienie mam 2 bary z sieci bo mam założony reduktor na głównym zasilaniu z sieci.

Nie rozumiem jaki bajpas co laczy ciepła z zimna woda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To polaczenie zaworu bezpieczenstwa do wyjscia cieplej cwu zdemontuj i to szybko.

Naczynie podlacz pod ten korek spustowy. Wyjscie na dole reduktora zaslep. Nie powimno byc zaworu odcinajacego na drodze do naczynia ale jesli jestes tego swiadomy to zdejmij chociaz raczke. Przed montazem naczynia sprawdz cisnienie po stronie powietrznej - dopompuj lub upusc do 1.8 bar. Przyjmijmy ze wielkosc naczynia jest dobrana prawidlowo.

Na stronie www.reflex.pl jest kalkulator doboru naczynia - pobaw sie i sprawdz czy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór bezpieczeństwa nie jest połączony z ciepłą wodą tylko dwa zawory bezpieczeństwa (górny i dolny) są połączone rurką i doprowadzone do kanalizacji. 

Naczynie jest dobrane przez producenta tej firmy której jest bojler. 

Tylko chciałbym się dowiedzieć mogę wpiac naczynie do tego miejsca które zaznaczyłem na zdjęciu wcześniej. On jest zaslepiony i czy mogę przepisać tam to naczynie a zaslepic tam gdzie jest teraz podlaczone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Olszarro napisał:

Zawór bezpieczeństwa nie jest połączony z ciepłą wodą tylko dwa zawory bezpieczeństwa (górny i dolny) są połączone rurką i doprowadzone do kanalizacji

Nie zwrocilem uwagi.

24 minuty temu, Olszarro napisał:

Tylko chciałbym się dowiedzieć mogę wpiac naczynie do tego miejsca które zaznaczyłem na zdjęciu wcześniej. On jest zaslepiony i czy mogę przepisać tam to naczynie a zaslepic tam gdzie jest teraz podlaczone

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.