Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenie od góry


ziutek25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie. Zacząłem rozpalać w piecu od góry. Piec Per eko ksw5 . Wszystko fajnie się pali, obawiam się tylko jednej rzeczy. Mam sterownik do pompki i on ją załacza jest wszystko ok. Natomiast jak zbraknie prądu i w/w sterownik nie załączy pompki to temperatura wzrośnie. Boję się że zagotuje wodę. Dodam że piec jest w mieszkaniu na wysokości kaloryferów ( nie ma naturalnej grawiatacji ). Co wtedy zrobić jak jestem w domu. A jak się zabezpieczyć jak z domu wychodzę. Dziękuję za pomoc pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że źle nazwałeś temat. Nie chodzi o to, że palisz od góry, ale że kocioł jest zasypowy, gdzie pali się spora porcja węgla i masz pompkę elektryczną, której może braknąć prądu, albo może się też zatrzeć.

Jak jesteś w domu to trzeba zgasić w piecu. Zamknąć całkowicie dół, uchylić górę, żeby wprowadzić lewe powietrze. Jak jest we fazie mocnego gazowania, to niestety szybko nie wyhamuje. Można zasypać popiołem (albo piaskiem), jak trochę  grubiej, to pomoże na 100%.

Niezależnie od dalszych rozwiązań polecam zainwestuj w miarkownik ciągu. Jak będzie się chciało gotować, to zamknie klapkę powietrza i gotowanie będzie słabsze. Najlepiej gdyby udało Ci się tak uszczelnić drzwiczki i klapkę, żeby po zamknięciu zaczęło gasnąć. 

UPS? Ale chyba tylko samoróbka, bo tej pojemności (z 10h na baterii) podejrzewam, że byłby drogi.

Wężownica schładzająca?

Układ jest otwarty czy zamknięty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.