Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Tigra problem z termostatem Salus


KingaM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Wiem, że problem opisywany wiele razy ale rozwiązanie tam zaproponowane nie działa :) 

Otóż, sterownik Tigra, termostat Salus. Po podłączeniu na tryb grzania działa odwrotnie tzn załącza pompke zamiast rozłaczyć. Zmieniłam ustawienie kabli- to samo. W trybie chłodzenia działa jak powinno:) ale chyba termostat powinien działać w trybie grzania. 

Jeszcze jedna kwestia- po obniżeniu się temp na piecu ponizej 40 stopni włącza się podajnik, wentylator ale i pompka. Po co nagrzewa cała wodę w instalacji do 40? W załączeniu zdjęcia. 15703585802352357851886867910756.thumb.jpg.fff9f8f83e31fc273b571341e6a8625e.jpg

1570358531607157143718639424257.jpg

15703586039794347366256139825832.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca kolege zrozumialem

Jaki kolega ma kociol z podajnikiem ???

Ten termostat jest opisany jako normalnie otwarty

Sterownik tigra to rozumiem ze ten z komsteru nie napisales co jest ustawione

Co jest ustawione dokladnie na sterowniku

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec Gejzer-Kapelan. Sterownik z komsteru.  Ustawiona temp 21 stopni w pomieszczeniu. Na termostacie jest 22. Koleczko się kręci. Pompka wyłączona. Wszystko ok ale ustawiony tryb chłodzenia. Przedstawię na tryb grzania i pompka się włącza. 

Z tym że piec się włącza i grzeje cała wodę w instalacji poradziłam sobie tak że ustawiłam załaczanie pompki obiegowej od 41 stopni. 

Może porostu on sobie ma chodzić odwrotnie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada dzialania termostatu jest taka

Na termostacie ustawiono 22 stopnie

Kociol pracuje plus pompa co

Czujnik w termostatcie odczytuje 22,5 stopnia, pompa co sie wylancza a kociol przechodzi w podtrzymianie (postoj itd) no i mamy tryb chlodzenie (nalezy sprawdzic histereze w termostacie)

Po 45 minutach (w tym czasie pompa co startuje na czas ustawiony w sterowniku tigra str 41-42 instrukcji) aby nie doprowadzic do nadmiarnego wyziebienia instalacji, niestety parametr jest czasowy a nie temperaturowy,

Czujnik w termostacie odczytuje 21,5 stopnia (spadek z 22 do 21,5 czyli o ustawiona w termostacie histereze), kociol i pompa Co przechidza do pracy

Taka jest ogolna zasada dzialania

Pytanie czy masz na kaloryferach glowice

I co chcesz osiagnac



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.