Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadające ciśnienie w układzie zamkniętym


Klecki

Rekomendowane odpowiedzi

Od 6 miesięcy borym się z problem spadającego ciśnienia w instalacji co.

Instalacja to kocioł gazowy dwufunkcyjna Immergas, sprzęgło, obieg ogrzewania podłogowego, obieg grzejnikowy, naczynie przeponowe reflex oraz bojler 

Instalacja działa w tej konfiguracji 6 miesięcy. 

Przez okres wakacyjny ogrzewanie nie było uruchamianie, był względny spokój z ciśnieniem, tzn tez spadało ale w sposób znacznie mniejszy niz teraz.

Cisnienie w naczyniu przeponowym ustawiono na 1.2 bar, naczynie sprawdzano z 10 razy( odłączone) i cały czas trzyma ciśnienie wstępne, jest on Ok na 100%.
 

W instalacji mam utrzymywać ciśnienie 1,5 bara. Od momentu włączenia  obiegów grzewczych Tj spało ono z 1,5 bara do Ok 1,3 bara. Gdy instalacja była wyłączona tez spadało ale wolniej powiedzmy o 0,05 bara na 2 tygodnie. Wodę dolewalem tak żeby było 1,5 bara

Zrobiono próbę cisnieniowa dla każdego obiegu grzewczego i kotła- wynik pozytywny, nie stwierdzono ubytku ciśnienia. 

Serwisant kotlow zrobił przegląd sprawdził wymiennik ciepła bardzo dokładnie pomimo tego ze kocioł ma 6 msc bo mówiłem jaka jest sytuacja- brak dziury 


Wczoraj był pan z kamera termowizyjna- siedział z 8h, cała instalacja sprawdzona dokładnie  nie stwierdził  nigdzie nieszczelności na instalacji.

Odpowietrznik automatyczny jest na kotle, na belce rozdzielaczy, na zasilaniu ale są one zakręcone oraz na wszystkich 7 grzejnikach, na zasilaniu, 6 jest zakręcone, jeden zostawiony otwarty. 
 

Jedyna reguła jest taka ze ciśnienie spada tylko w momencie uruchomienia kotła. Innych reguł nie ma, czasami przez 4-5 dni utrzymuje się na stałym poziomie biorac pod uwagę ta sama temp zładu, te same warunki by na 6 dzień spaść.

Zauważyłem ze ciśnienie spada o 0,05 bara gdy załączają się pompy obiegów grzewczych, w momencie gdy się wyłączają wraca do wejściowego stanu.

Z ciekawości wziąłem dwa manometry do kół i zmierzyłem ciśnienie na wentylu od naczynia przeponowego przy naczyniu aktywnym tj wpiętym w instalacje- pokazują one ciśnienie 1,6 bara czyli o 0,3 bara więcej niz manometr na instalacji i kotle.

Wszyscy instalatorzy co znają temat rozkładają ręce i zwalają na odpowietrzanie instalacji.

Co o tym myślicie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden punkt mamy odhaczony 

Co z spadkami ciśnienia ? Instalacja odpowietrza się ? Jest wyciek? Jeśli tak gdzie go szukać ? Cała instalacja była sprawdzona pod tym katem technologia która na razie człowiek dysponuje. 
 Coś z naczyniem przeponowym- ale do przecież trzyma ono zadane ciśnienie? Co robić ?

Wydaje mi się ze częstotliwość spadków ciśnienia delikatnie maleje/zmalała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór bezpieczeństwa sprawdzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.