Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z rozpalaniem w piecu defro.


maxol82

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Mam problem z rozpalaniem w piecu  defro delta ze sterownikiem defro opti 047.Otóż jest to kocioł  górnego spalania.,wszystko wykonuję  zgodnie z instukcjami dotyczącymi palenia od góry zasypu.Piec po rozpaleniu ładnie łapie temperaturę .Problemy zaczynają się  po automatycznym załączeniu pompy CO przy 40 stopniach,temperatura spada do 35 stopni to jeszcze rozumiem zimna woda z obiegu wychladza piec. Po krótkim czasie znowu dobija do 40 załącza  sie pompa CO i jest to samo kolejny spadek tyle że o dwa stopnie.Za trzecim razem temperatura już wzrast powyżej 40 stopni,dobija do 42 stopni i nie może  przebić  tej granicy przez kilka minut.Piec w tym momencie przechodzi  w tryb automatycznego wygaszania,przestaje działać wiatrak.To już moje czwarte rozpalenie i za każdym razem dzieje się to samo.Nie posiadam zaworu trzy i czterodroznego,hydraulik powiedział że nie jest potrzebny.Ustawienia w sterowniku sprawdzałem juz na wszystkie możliwe sposoby,nic nie pomaga.Bardzo bym prosił o pomoc.Z góry dziękuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc jakies fotki

Spojrzalem instrukcji defro opti ale nie widze nic o wygaazaniu

A jak temp ustawiles

Nie masz wlaczonego trybu letniego

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy masz jakis parametr ktor odpowiada za brak zmiany temperatury

U mnie w sterowniki jezt opcja sprawdz czy zgaslo musialem ja wylaczyc bo mi wygaszalo kociol z powodu braku zmiany temperatury przez czas okreslony w sterowniku



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maxol82 napisał:

Nie mam zielonego pojęcia  czemu się  tak dzieje.

Prawdopodobnie kocioł nie potrafi uzyskać zadanej temperatury 60 st przez określony czas który jest ustawiony w sterowniku  i przechodzi w tryb wygaszania.Nastaw załączenie pompy obiegowej na wyższą temperaturę np 58 st albo nawet 60 st .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mkaczko napisał:

Sprawdz czy masz jakis parametr ktor odpowiada za brak zmiany temperatury

U mnie w sterowniki jezt opcja sprawdz czy zgaslo musialem ja wylaczyc bo mi wygaszalo kociol z powodu braku zmiany temperatury przez czas okreslony w sterowniku



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Nie ma żadnego parametru lub też może źle rozumiem znaczenie niektorych parametrów. Myślałem o zmianie histerezy pieca teraz 2 stopnie.Dodam jeszcze że  w trakcie wygaszania pierwszym razem wylaczalem piec i robiłem ponowny rozruch i niby temperatura szła  w góre ale bardzo powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcus312 napisał:

Prawdopodobnie kocioł nie potrafi uzyskać zadanej temperatury 60 st przez określony czas który jest ustawiony w sterowniku  i przechodzi w tryb wygaszania.Nastaw załączenie pompy obiegowej na wyższą temperaturę np 58 st albo nawet 60 st .

Przy następnej próbie rozpalenia tak zrobię.Czy brak zaworu czterodroznego  może miec jakis wplyw na zaistniałą  sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona 17 instrukcji

Sprawdz parametr serwisowy

Temp. I czas wygaszaniahttp://cloud.tapatalk.com/s/5d80a078b91f3/INSTRUKCJA_OBSLUGI_DEFRO_OPTI_DLA_WWW.STEROWNIKITECH.PL.pdf

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ochotę to podaj wszystkie parametry ustawień. Jak nie masz chęci zrób jak radzą koledzy i podnieś temp. włączania pompy .

Ewentualnie podnieś minimalną temperaturę wody np. do 50 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.