Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stara instalacja grawitacyjna - przeróbka


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

znajoma planuje dołożenie pompy do instalacji grawitacyjnej ze starym kotłem węglowym , uproszczony schemat zamieszczam poniżej . Rury stalowe powyginane jak na schemacie , z moich rad musi przerobić rurę bezpieczeństwa do naczynia prosto z kotła 1 cal ,a jak poprowadzić wyjście na obejście pompy z zaworem różnicowym i czy pompa na zasilaniu czy powrocie oraz jak się ma pompa w układzie otwartym ?

Pozdrawiam .

Bez tytułu.png

Opublikowano

Jakie ma to dać efekt?

Niedogrzewa pomieszczeń? 

Jaka temperatura musi być na grzejniku by w pomieszczeniu było ciepło? 

A może grzejniki i instalację trzeba przepłukac? 

Opublikowano

Nie rozumiem , przecież pompa zwiększa wydajność cieplna dlatego dołożenie jej to + dla instalacji , ale tak chłodno jest w pomieszczeniach oraz cześć instalacji w pokoju została zmodernizowana i nie pójdzie tam opcja grawitacji . Dlatego ponawiam pytanie wyżej w sprawie pompy i naczynia .

Opublikowano

Przy pompie na powrocie nie ma potrzeby przerabiania podłączenia naczynia ale wtedy musi być ono zawieszone wyżej, teoretycznie przy pompie 40 to 2,8m ponad najwyższy punkt instalacji. Praktycznie przy instalacji która pracuje na grawitacji 1,5 - 2 m spokojnie wystarczy

Opublikowano

Naczynie jest na strychu wiec jakaś tam odległość jest . U siebie w instalacji zamkniętej mam pompę na zasilaniu ,ale w przypadku układu otwartego u koleżanki pompę z obejściem założyć na powrocie przy piecu nie na rurze zasilającej ?

Opublikowano

Jeśli masz możliwość to patrząc po tym schemacie . Pompę wpinasz tuż przed piecem dodatkowo przed nia dajesz filtr. Patrzac tak . To .powrot ->filtr ->pompa ->piec= działa jak trzeba.  Mozna to dodatkowo dozbroic w zawory które przydadza się np do czyszczenia filtra lub do wymiany pompki . Opcja z zaworami to na poczatku zawór I kolejny zaraz za pompką .zawór,filtr,pompka,zawor ,piec .

Opublikowano

Daj pompę na powrocie na bajpasie. Na głównej rurze zawór zwrotny klapowy. Na obwodzie CWU daj zawór zwrotny sprężynowy żeby nie rozładowywał się zasobnik po zatrzymaniu pompy i wygaśnięciu kotła

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.