Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik pellasx hybrid - galmet genesis kpp plus


Gregxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem swiezak więc proszę o wyrozumiałość ;)  szukam informacji o palniku pellasx hybrid, czy miał ktoś z nim styczność? Nie mogę znaleźć żadnych opinii na jego temat.

Zastanawiałem Się nad kotłem galmet genesis kpp plus i właśnie on jest wyposażony w ten palnik, plusem galmeta napewno jest to że do producenta mam 50 km ;)

Czy palnik revo był by lepszym rozwiązaniem?

Ewentualnie jaki kociol pelletowy (14-16kw) byłby godny polecenia w kwocie do 11 tyś?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł jak najbardziej ok, osobiście wolałbym dopłacić do Revo, bo lepiej się oczyszcza z ewentualnych spieków, gdy trafisz gorszej jakości pellet. Hybrid to raczej do opału dobrej jakości, jeśli zamierzasz palić certyfikowanym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest możliwość, kup sam kocioł, palnik Revo osobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego kotła, opinie o Defro nie są zbyt dobre, nie leży on w kręgu moich zainteresowań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam defro tylko, że sigma i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2019 o 11:41, Gregxxx napisał:

Dzwoniłem dzisiaj do firmy galmet i okazało się że już nie ma możliwości zmiany palnika na revo.

Pozwolę sobie zapytać, kupujesz za swoje czy z dotacji? Bo jeśli to drugie, to dlatego nie można już z Revo.

 

W dniu 26.08.2019 o 12:22, Benton661 napisał:

kup sam kocioł

A znasz producenta, który sprzeda sam wymiennik? Nie będzie to łatwe. No chyba, że nie zależy mu na "marce".

Zestaw z linku powyżej jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Gregxxx napisał:

kotlospaw slimko

Kolega za miedzą posiada, użytkuje, nie miał póki co żadnej awarii, nie narzeka. W tygodniu robił generalne czyszczenie wymiennika oraz palnika wraz z jego rozkręceniem. Nie miał wcześniej doczynienia z kotłami pelletowymi, a mimo to dał rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, laptop napisał:

 

A znasz producenta, który sprzeda sam wymiennik?

Witkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Witkowski sprzeda sam wymiennik , także istnieje możliwość montażu revo  zamiast kipi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Gregxxx Ja tez osobiście polecam Ci SliMko z Kotłospaw. Zapewniam Cie , że nie będziesz miał żadnych problemów , a jeżeli już pojawiły by się jakiekolwiek , to autoryzowany serwis powinien Ci pomóc błyskawicznie , a i tu na forum znajdziesz wsparcie techniczne ustawień zdalnych. Polecam. Bo to produkt klasy Światowej w każdym calu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, robin60 napisał:

Kolego @Gregxxx Ja tez osobiście polecam Ci SliMko z Kotłospaw. Zapewniam Cie , że nie będziesz miał żadnych problemów , a jeżeli już pojawiły by się jakiekolwiek , to autoryzowany serwis powinien Ci pomóc błyskawicznie , a i tu na forum znajdziesz wsparcie techniczne ustawień zdalnych. Polecam. Bo to produkt klasy Światowej w każdym calu.

Czy aż światowej klasy w każdym calu to bym polemizował i nie zapędzał się aż tak daleko. Na pewno kocioł solidny i przyzwoitej jakości. Ale teraz, gdybym miał wybierać, wolałbym coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie wiedział o czym piszę to aż , tak daleko bym się nie zapędzał bo bym się skompromitował a to nie w moim stylu.

Możesz brać i Duoko jak masz więcej miejsca w kotłowni. Wybór należy do Ciebie.

Z obu będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duoko ma wymiennik poziomy półkowy coś przekręciłeś ale slimko też lecz rurowy. Porównując oba te kotły duoko, ma słabsze parametry w zakresie sprawności sezonowej jak i na mocach min/max od slimko , lecz te wartości sięgają raptem 1-2 % to w zasadzie nic Ty jako potencjalny użytkownik tego nie odczujesz.

Natomiast każdy z potencjalnych właścicieli powinien owszem patrzeć na tzw sprawność , ale również uwarunkowania swej kotłowni , przyłącza do komina gabarytów kotła , tak by jak najtańszym kosztem móc zaadoptować nowy kocioł w starej kotłowni.

Duoko mają większą pojemność wodną co w przypadku podłogówki też robi różnicę. 

Oba kotły w taki sam sposób są wyposażone jeśli chodzi o automatykę i komplet czujników gdzie Kotłospaw dokłada czujniki CT4 szt.2 jeśli chodzi o temp. zasilania i powrotu, oraz czujnik pogodowy w standardzie.

Do obu kotłów trzeba minimum raz w miesiącu zajrzeć by opróżnić tackę z popiołem oraz wyczyścić wymiennik w celu utrzymania kotłów w najwyższej sprawności, by nie puszczać $ w komin. No i oczywiście uzupełniać pellet w zasobniku.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zamontujesz kocioł, zainwestuj we wkład do komina

Jak ocieplony masz dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziome płomienice w Slimko będą wymagały ręcznego czyszczenia na pewno częściej niż raz na miesiąc. Osobiście uważam że lepszym wyborem dla Ciebie byłby Biawar 12 kw.

Jeśli rozważasz droższą wersję Slimko duoko, w niewiele większych pieniądzach będziesz miał Blackstara 12kw z sondą lambda, który świetnie moduluje na bardzo małych mocach palnika. Oba te kotły to naprawdę liga światowa, znane i cenione w całej Europie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.