Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Gazowy


edanny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów!!

Obecnie posiadam kocioł marki: Junkers ZS 20KE (20kW). Niebawem będę wymieniał kocioł (choć zastanawiam się czy warto). Mam na myśli kocioł kondensacyjny. Obecny miał juz kilka awarii (obecnie do wymiany nagrzewnica). Po prostu czytając opinie i słuchając od ludzi to Nowe kotły Kondensacyjne są droższe, w serwisie i bardziej awaryjne od tych starszych konstrukcji. Nie wiem czy warto "ryzykować" wyższe koszty (zakup+serwis) dla ok.15% oszczędności na kondensacji?

Co o tym myślicie i czy możecie polecić jakieś kotły kondensacyjne, w cenie ok. 4000-5000zł (moc 16-20kw). Opcje jakie są to:

1. Wymiana nagrzewnicy, w obecnym

2. Zakup takiego samego kotła Junkersa, który posiadam (z tą różnicą, że fabrycznie Nowy)

2. Zakup nowego kotła kondensacyjnego.

Przy okazji...Będę wymieniał rury (do C.O oraz CWU). Tu też bym potrzebował porady co warto kupić? Szukam rur PP-R ( z włóknem szklanym lub włóknem węglowym). Interesują mnie tylko markowe produkty. Widziałem ciekawe rury marki: PipeLife (Carbon- w włóknem węglowym) i tutaj mam pytanie odnośnie ich zgrzewania. Mam fachowca, który zrobił kilka instalacji, wszystkie na rurach z dodatkiem włókna szklanego...Czy technologia zgrzewania takich rur carbonowych jest taka sama? Czas grzania, zgrzewarka itp.? Ten fachowiec pracował głównie na jakichś rurach czeskiej produkcji, które chwali (niestety nie znam marki).

Ponadto jakimi producentami się zainteresować? PipeLife, Mavin, Hakan? I gdzie, w Łodzi można dostać markowe rury takich firm, które wymieniłem (lub innych polecanych) poza Castoramą itp?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.