Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Plany Modernizacji kotłowni - Bufor + PV


jamato

Rekomendowane odpowiedzi

Witam noszę się z zamiarem modernizacji kotłowni a co z tym związane mam kilka niejasnych kwesti i rzeczy do przemyślenia. Tak że zapraszam do dyskusji.

Na początek co jest obecnie:

Dom wolnostojący nieocieplony ogrzewane 140m2 z planem zagospodarowania poddasza na przyszłość kolejnych 50m2. Tutaj audyt z ciepło właściwe:
http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2702
Kocioł zasypowy MPM DS 19KW opalany węglem i drzewem. Drewno obecnie mam kosztem pracy własnej, czy w przyszłości będzie chęć przy nim pracować nie wiem :)
W trakcie uruchomienia Instalacja PV 8,9kWp co da mi około 4500 - 5000 kWh rocznie zapasu.

W planie mam wykonanie bufora. Z miejscem raczej nie mam problemu wiec zastanawiam się nad optymalną wielkością... celuje w okolice 2200l.
Bufor będzie zasilony z Pieca zasypowego i zwykłych grzałek 3x2kW. Chce zrobić 2 wejscia bo w przyszłosci może grzałki zamieni pompa ciepła.A teraz pytania :)

1.Co o tym myślicie ma to sens ?
2. CWU montować wężownice i obecny boiler 300l out czy go pozostawić ? CWU w lecie grzane z PV.
3. Ciepłomierz zastanawiam się czy montaż ma sens i jaki będe potrzebował ? jakiej średnicy ? koniecznie z modbus.
4. Wykonanie bufora - Czy dno i wieko z blachy płaskiej 4mm wzmocnione płaskownikami a scianki 3mm bedzie ok?
5. Ocieplenie bufora jakie planować i jakiej grubości?

Cała automatykę tego wszystkiego jestem w stanie zrobić sam, tak że handlowe sterowniki nie będą potrzebne
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.