Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie wymiennika kotła


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Czy można wyczyścić dość gruby suchy nalot na półkach wymiennika szczotką drucianą lub z tworzywa przykręcaną do szlifierki kątowej?

Byłoby to takie przygotowanie kotła do nowego sezonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem film na którym prezentujący, wg mojej oceny mistrz w posługiwaniu się elektronarzędziami, wykonywał był cięcia i inne prace wewnątrz kotła, w jakichś ekstremalnie trudnych miejscach i przeżył, ale mnie cierpła skóra, dlatego jestem zwolennikiem posługiwania się w miejscach trudno dostępnych, szczotkami, skrobakami itp. podobnymi narzędziami z napędem ręcznym :).

A jeszcze wcześniej, zanim te przaśne, ale bezpieczne, rzeczy pójdą w ruch, włączam sposób @tommy07, nawet nie w jego wersji, chociaż ta byłaby najskuteczniejsza, spalam ostro co jakiś czas trochę różnych podsuszonych gałązek, CO tak 40 -50C, stygnie w 1 h, sporo narosłych warstw odpada płatami z podłożem rdzy, resztę trzeba zeskrobać, do gołej blachy nie walczę ale trochę tego usuwam. Najpierw czyszczę komin, bo te gałązki palą się, że hej :). Jeżeli jest dostęp do powierzchni  to wg mnie jak najbardziej można mechanicznie, ale tak na szybko mógłbyś sobie przepalić, godzinkę poczekać, wypić kawkę, będzie Ci łatwiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie paliłeś od wiosny, to pod tą warstwą smoły powinna się już wytworzyć korozja, dzięki której zeskrobiesz smołę szpachelką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.