Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Gruntowa Stiebel


Ganz73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam możliwość zamontowania pompy gruntowej marki Stiebel 6KW wraz z odwiertami oraz fotowoltaiką o mocy 5 kw za cenę 26 tys zł. Dom , 24 cm pustak beton komórkowy + 10 cm styropianu, na poddaszu 20cm wełny mineralnej, na podłodze 5 cm "twardego" styropianu i podłogówka na całym parterze + grzejniki. Na  poddaszu grzejniki. W domu posiadam tez kominek 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5dgf

 

Prosze o poradę czy taka pompa jako jedyne zródło ciepła wystarczy na ogrzanie domu w zimie?  Pompa podgrzewa wode do 55st C dodatkowo ma zamontowane grzałki.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Warunek: odpowiednio zaprojektowana i wykonana podłogówka albo grzejniki dobrane dla parametrów np. 50/30/20, czyli o średniej temperaturze obliczeniowej 20 stopni. I pompa powinna być dwa razy większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2019 o 14:32, gmaj22 napisał:

Warunek: odpowiednio zaprojektowana i wykonana podłogówka albo grzejniki dobrane dla parametrów np. 50/30/20, czyli o średniej temperaturze obliczeniowej 20 stopni. I pompa powinna być dwa razy większa.

No i pewnie dlatego mam problem z nagrzaniem domu. Bo miałem już instalację pod CO. Pod tą instalację podłączyłem pompę i jest lipa. Teraz muszę kombinować jak podłączyć kocioł CO. Bo jak przy temperaturze - 5 na zewnątrz jest problem, to co dopiero przy - 10, -15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.