Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknie woda z zaworu bezpieczeństwa bojlera elektrycznego, już brak pomysłów.


Plutas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu borykam się z problemem cieknącej wody z zaworu bezpieczeństwa. Zacznę od początku. Wprowadziłem się 2 lata temu do domu w którym jest elektryczny bojler Biawar 50 litrów. Wszystko fajnie działało przez 2 lata aż w końcu przy nagrzewaniu z zaworu bezpieczeństwa (6bar) zaczęła kapać lekko kapać woda. Pomyślałem ,że zawór już swoje przeszedł i wymieniłem na nowy, niestety to nic nie dało. Kupiłem więc następny (8bar), który też nic nie pomógł. Na forum wyczytałem ,że może mam za wysokie ciśnienie w sieci więc kupiłem reduktor ciśnienia z manometrem. Co ciekawe w sieci jest ciśnienie niecałe 4 bary. Zredukowałem na 2.5 i po lekkim podgrzaniu jakieś 10 minut ciśnienie na manometrze wynosiło 7 bar i woda znowu zaczęła kapać. W sumie to już coraz mocniej leci. Ludzie pisali też o naczyniu przeponowym ale moim zdaniem nie jest potrzebne skoro przez parę lat nie było. Problem musi być gdzieś indziej a mi już brakuje pomysłów. Teraz następnym krokiem będzie chyba demontaż grzałki i zaglądniecie do środka bojlera w jakim jest stanie i usunięcie kamienia bo przecież jak zmniejszyła się objętość przez kamień to też może przez to wzrosło ciśnienie tak? Po spuszczeniu odrobinę wody z kranu ciśnienie spada do 2.5 i jest znowu parę minut przerwy zanim wzrośnie do  7 bar. Termostat działa ok, mierzyłem termometrem temperaturę wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.