Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zbyt wysoka temperatura podajnika - alarm


KKOKO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam nowo zainstalowany kocioł Defro Spectra 20Kw. Dopóki grzał tylko na bojler było wszystko w porządku. Po tygodniu na próbę przełączyłem na centralne i zaczął się problem. Już w drugim cyklu po rozpaleniu, aby podtrzymać temperaturę, wzrosła także temp. podajnika i włączył się alarm - kocioł się wygasił. Po kilku takich zdarzeniach zauważyłem, że jeżeli w centralnym zakręcę połowę grzejników to jakoś działa, chociaż temperatura podajnika wzrasta do 65 stopni. Oczywiście jest to związane z długością pracy palnika, ale przecież nie tak miało być. Zwracam się o radę i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzwoniłeś na infolinie do defro co oni na to, jeżeli kocioł jest na gwarancji to do nich lub do tego ktory kocioł odpalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Defro. Mówią, że to może być coś z kominem. Może za mały ciąg. Komin ma 8 metrów i nie było nigdy problemów z ciągiem. Co prawda, miałem do tej pory piec ze sterownikiem , ale na węgiel. Może ktoś miał podobny problem i sobie z tym poradził?

Kocioł jest na gwarancji, ale jeżeli przyjedzie serwis i stwierdzi, że to nie wina kotła to taka przyjemność kosztuje 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz uaktywniony ruszt w pracy? Menu - menu instalatora - ruszt w pracy

Zobacz czy na ruszcie palnika nie ma spieków po pellecie

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
5 minut temu, KKOKO napisał:

Kocioł jest na gwarancji, ale jeżeli przyjedzie serwis i stwierdzi, że to nie wina kotła to taka przyjemność kosztuje 500 zł.

Tak na marginesie... Myślałem, że Kostrzewa ma wysokie kwoty za serwis, ale pincet, to już jest bandyctwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat patrzę z emodul. Klikasz na panelu sterownika menu i szukasz menu instalatora ( zaraz jest obok menu serwis)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. U mnie to się nazywa menu ustawień i wynika, że jest włączony. Tam są jeszcze dodatkowe ikony do dokładniejszego ustawienia pracy rusztu, ale na tym się nie znam. Przy wszystkich grzejnikach odkręconych piec bardzo powoli wchodzi na zadaną temperaturę i przez to palnik długo pracuje. Wtedy przegrzewa się podajnik. Nie wiem jak długo powinno to trwać, żeby podbić temperaturę o ok. 8 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, menu ustawień :) Ja akurat przeglądałem emodul.

Sprawdź czy nie zalega na ruszcie spiek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszt jest czysty. Jeszcze jedno. Czy zamontowanie siłownika na zawór 4d tak aby sterował nim piec pomoże w szybszym osiągnięciu temp. zadanej? Mimo że temperatura na piecu jest 55 (przy takim stanie załącza się palnik) to temperatura powrotu jest niska - ok 45 stopni. Wygląda jakby palnik nie radził sobie z dużym obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nic nie ma do przegrzania palnika. Palnik może pracować przez 6 godz. potem wchodzi w tryb czyszczenia i ponownie sie rozpala. Zobacz co się dzieje na palniku w czasie pracy, czy nic nie zalega.

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli może jest sens wezwać serwis bo może coś nie tak z palnikiem? W defro zawsze mają remedium, że ciąg kominowy nie taki. Ale jeśli ten ciąg dobry to powinni chyba w ramach gwarancji naprawić. Czy taki palnik ma dodatkową regulację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam . mam podobny problem z piecem spectra 20kw .. Co kilka godzin błąd temperatury powrotu a po chwili błąd zbyt wysokiej temperatury podajnika zgłaszającym ten błąd jes t palnik.. Co może być przyczyną .. Dom patter 150m2 ogrzewanie podłogowe . mam podłączony regulator pokojowy tech i tak ciągle się jakieś bledy pokazują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Najprościej i najszybciej to tel. do serwisu. Przy tak nowym kotle tylko serwis

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam podobną sytuacje z piecem derfo 15kW. 

W dniu 7.05.2019 o 22:00, KKOKO napisał:

Czyli może jest sens wezwać serwis bo może coś nie tak z palnikiem? W defro zawsze mają remedium, że ciąg kominowy nie taki. Ale jeśli ten ciąg dobry to powinni chyba w ramach gwarancji naprawić. Czy taki palnik ma dodatkową regulację?

Udało się rozwiązać problem? Jeśli tak to w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.