Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Letni przestój - konserwacja.


kojot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów palaczy. 

Niedługo będę wygaszał kocioł na lato. Szukałem na forum na temat konserwacji ale  trafiłem na sprzeczne opinie. Otóż: czy kocioł zostawić na lato szczelnie zamknięty czy otworzyć któreś drzwiczki? Naturalnie chodzi mi o skropliny wewnątrz. Moim zdaniem, zdecydowanie zamknięty. Coś tam się skropli ale w minimalnym stopniu w porównaniu do ciągłego przepływu świeżego, mniej lub bardziej wilgotnego powietrza. To tak na logikę ale pytam bo ktoś na forum zasiał mi ziarno niepewności... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planuje się szczelnie pozamykać kocioł, to trzeba  posmarować np. smarem grafitowym uszczelnienie drzwiczek, bo w innym przypadku na rozpoczęcie sezonu trzeba je dosłownie odrywać. Sznur uszczelniający tak potrafi się skleić z obramowaniem drzwiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zamknięte również żyje własnym życiem...U mnia na otwartym puscic sa plytky sadzi (može nie tak sadze,nie wiem jak po polski,czeski karbon-czarne,twarde,jak w silnikach)na cienkiej warstwie rdzi i odklejaja sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia brak cwu,nie moge rozbič lazienki.Wszytko marne,2x bojler elektryczny nawiedza w lazienkach...i byloby tak proste,lazienki ponad kotlownia w piwnici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ale ja mam bojler w kotłowni w piwnicy i latem kocioł niby pracuje a w sumie nigdy tylko podtrzymuje , pompę mam ustawioną na start przy temp 53 st a w bojlerze zawsze jest 56-58 i dopiero jak upuszczę trochę wody to pompka startuje i w sumie praktycznie całe lato wiele prądu ten kociołek nie bierze , podawanie też tylko skubnie raz na 1080 sekund i tyle , nie wiem po co miałbym grzać grzałkami skoro taniej kotłem wychodzi no i nie rdzewieje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marczi11 napisał:

Zauważyłem że jak pracują pompy raz w miesiącu to wtedy robi się najwięcej rosy w piecu bo zmienia się woda

 

Właśnie ta temperatura wody jest za to odpowiedzialna. W sumie można kocioł zostawić otwarty i go kontrolować, jak nic złego się nie dzieje to tak zostawić

 

23 godziny temu, robinet napisał:

Jeżeli planuje się szczelnie pozamykać kocioł, to trzeba  posmarować np. smarem grafitowym uszczelnienie drzwiczek, bo w innym przypadku na rozpoczęcie sezonu trzeba je dosłownie odrywać. Sznur uszczelniający tak potrafi się skleić z obramowaniem drzwiczek.

Smarowałem smarem Towotem krawędź kotła stykającą się z drzwiczkami przez kilka lat. Teraz tego nie robię bo sznury tak nim nasiąknęły, że nie wymagają smarowania. Sznury te same od 12 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.