Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik kipi


Floro89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Panowie potrzebuje pomocy posiadam palnik kipi 16 kw dołożony do zwykłego smieciucha ;) od dłuższego czasu mam problem z jego praca m.in.

Ciągle go zasypuje w związku z tym czujka nie widzi płomienia i znów zaczyna rozpalanie wykonałem już chyba wszystko co mogłem zmieniłem pellet na inny wyczyściłem cały palnik łącznie z ślimakiem nic nie pomogło zrobiłem przeważanie przez 6 minut naspypie 1800g kat rury mam ustawiony około 40stopni żadna zmiana w ustawieniach nic nie pomaga ciągle go zasypuje proszę o pomoc wezwalem nawet serwis który już też widzę że wymieka dla ciekawości dodam że wszytko zostało przez serwis podmienione cały nowy palnik sterownik i problem dalej jest :( prosze was o jakąś poradę będę zobowiązany pozdrawiam wszystkim  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Od kiedy masz ten palnik - a od jakiego czasu masz z nim problem bo to dwie różne sprawy.

2. Co to znaczy ciągle go zasypuje podajniki pracują non STOP.

3. Serwis wymięka a co takiego serwis wykonał co podmienił dał inny palnik i sterownik i też go zasypuje na innym palniki i sterowniku.

 

Ogarnij się kolego bo masz problem a nawet nie jesteś w stanie merytorycznie opisać problemu. Za szybko myślisz a za mało tych myśli jest przez Ciebie wylanych w poście.

Ja proszę konkrety i tylko do nich się ustosunkuję. Nie zamierzam Cię ciągnąć za język bo to nie mój problem tylko Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik mam niecałe 3 lata po założeniu wszystko było ok problem pojawił się jakiś miesiąc temu z niewiadomo jakich przyczyn bo nic tam nie robiłem działał to po co tam grzebać 

Problem jest taki że palnik rozpali się bez problemu ale gdy wejdzie już w maksymalna moc 16kw to po jakimś czasie zostaje zasypane palenisko świeży pelet potrafi wypchać żar z rury palnika 

Serwis tak podmienił sterownik odpalił go na serwisowych ustawieniach lecz dalej był problem 

Uznali że podmienia jeszcze cały palnik i mam testować lecz dalej jest to samo 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki posiadasz sterownik.

Czy problem ten występuję na różnym pellecie.

Czy od początku użytkowania czyściłeś komorę paleniska a w szczególności otwory napowietrzające złoże paleniska.

Proszę pokazać ustawienia modulacji mocy.

Co to znaczy , że podmienią jeszcze cały palnik i masz testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik mam ecoMAX850

tak od czasu problemu testowałem różne pellety i nic to nie daje obecnie pale 8mm 

Tak rozbierałem cały palnik wszystkie otwory co tylko się dało jest wyczyszczone 

Serwis już założył mi cały nowy palnik na próbę bo podejrzewali że problem jest w palniku ale to nic nie dało dalej jest problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego  jak czyściłeś rurę palnika ? ściągałeś  rurę czy z zewnątrz  powierzchownie ? i pytanie drugie  jak masz ustawiony  rotacyjny cykl obrotu komory , ile procent i co ile sekund ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zrób tak :

Przywróć ustawienia fabryczne i wprowadź to

1652245577_OperaZdjcie_2019-04-22_152449_www.econet24_com.thumb.png.16931b98f571e00c67fd3cb2fedbc396.png

Oczywiście zachowaj swoje moce palnika 16 KW moc pośrednią i minimalą 5 KW

Nadmuch u Ciebie na najwyższej mocy 16 KW ma być 38 % pozostałe jak u mnie.

Poza tym przechodzimy do ustawień serwisowych  i w zakładce praca podajnika ma być taka jak u mnie.

867318067_OperaZdjcie_2019-04-22_152538_www.econet24_com.thumb.png.df580e65ffb798387eeba8f7d5d844b5.png

Po tym ustawieniu proszę dać info czy palnik dalej nieprawidłowo pracuje czy go zasypuje.

Po przywróceniu do ustawień fabrycznych proszę dać info czy zmienił się czas cyklu praca podajnika i jego postój jeżeli jest dalej 20 sekund to znaczy , że coś jest nie halo z Twym sterownikiem. Ale proszę o info w tej sprawie.

Odpowiedz jeszcze na uprzednio zadane pytanie kolegi @Kordjano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zasypany bo ważenie musisz wpisać poprawne a ne fabryczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin napisał na pw , rura zdemontowana i solidnie wyczyszczona , czyszczenie 2 % co 200s .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK tak zrobimy ale na pw podasz powiedz , czy ten przypadek z tym zasypywaniem to po zmianie pelletu czy na 6 też takie objawy. Czy pellet od różnych producentów czy od jednego tylko jeden 6 i 8.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem ten pelet na 6 i też to samo a pellet biorę zawsze od jednego gościa i nie było z nim problemów nawet serwis przywiózł swój bo też uważali że to jego wina i nic Panowie też się zdziwili bo cudowny pelet po 1tys za tonę nie pomógł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z serwisu powiedzieli że takiej sytuacji jak moja jeszcze nigdy nie mieli jestem pierwszą osobą która ma takie z tym problemy 

Dokładnie dali wszystko swoje sterownik nie używany palnik noweczka nawet ten silnik co kręci ślimakiem jest nowy stare jest tylko rura od podajnika i ślimak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.