Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głowica termostatyczna elektroniczna Danfoss lub inna


Sparda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję w mojej instalacji zamontować przy grzejnikach dobre głowice termostatyczne. Z racji tego że w dzień wszyscy domownicy sa w pracy wybór padł na głowice elektroniczne tj:

Danfoss ecoHome bluetooth 

link:

https://www.x-kom.pl/p/456590-sterowanie-ogrzewaniem-danfoss-termostat-grzejnikowy-eco-home-bluetooth.html?gclid=Cj0KCQjwg73kBRDVARIsAF-kEH9OxW1lmvDZqUbnzLDH7Qx29q9vD3QPveUlM_cKLrwdfn0WjHiW6rwaAoWXEALw_wcB

lub Danfoss living eco  

https://sklep.letorex.com.pl/danfoss-living-eco-glowica-elektroniczna-programowalna-p-1958.html

 

I tutaj jest moje pytanie do was: czy warto kupować, warte swojej ceny, którą wybrać...

Jkaka jest jakis uzytkownik na forum którejś z tych głowic to prosiłbym o opinie dotyczącą w/w głowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki cel chcesz osiągnąć. Bo obniżanie czasowe temperatury (kilka godzin), raczej nie przyniesie oszczędności. Może o komfort w nocy chodzi ? Wtedy wystarczą tanie marketowe za ok 30-70zł /szt

 

PS Te Danfossy wyglądają świetnie, ale cena powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jest większa oszczędność w porównaniu do głowic jlasycznych

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na cenę, jeżeli jakakolwiek jest w co wątpię nigdy się nie zwróci .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o automatyczne otwieranie i zamykanie zaworu, zaplanowanie różnych temperaturach na nic i w dzień itp.

Dlatego pytanie do osób które mają podobne glowica- jak się sprawują i czy warto inwestować

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej mialem hr25 - nie koniecznie polecam. Nie podoba mi sie ich algorytm regulacji temperatury. Minimalnie slyszalne, ale jeszcze do akceptacji

Wymienione obecnie na danfoss link - nieslyszalne, algorytm sterowania temperatura duzo lepszy aczkolwiek ja mam takie "zboczenie" i tez mam pewne zastrzezenia.  Ogolnie nie jest najgorzej.

Cena ok. 180zl czyli jak szybko przeliczysz to jakies 1/4 - 1/5 tony wegla. Sam wegiel komfortu ci nie zapewni a sama glowica wielkich oszczednosci (porownuja do zwyklych). Czy warto "inwestowac" musisz sam odpowiedziec, ja tylko przedstawiam jak jest. Ja mam i nie zrezygnuje gdyz nic innego lepszego gotowca dzisiaj nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do takie regulacji dzień/noc zwykłego honeywella. Słychać jak pracuje, ale mi to nie przeszkadza, a kosztował kiedyś chyba 70zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o takich głowicach, jednak cena dość mocno zniechęca. U mnie byłby to wydatek prawie 1.5k, bo jak wymieniać, to wszystkie. Za to mam prawie 2 tony węgla, czyli prawdopodobnie przy ostatnich zimowych temperaturach +/- sezon palenia. Nie wiem, ile byłbym w stanie zaoszczędzić w ten sposób, podejrzewam, że niewiele. Ogólnie z tego, co udało mi się gdzieś tam wyczytać z krążących opinii, to są one raczej pozytywne. Jednak nigdzie nie ma informacji, jakie realne korzyści mogą płynąć z ich używania, poza regulacja temperatury ;) Póki co mam zwykle i na pewno czymś je zastąpię, by móc ten przepływ regulować bardziej sensownie, ale jak znam życie, wybór padnie na coś jednak tańszego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.