Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki UPS do Tekla Doraco Bio 25


Ryszardmis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie
mam pytanie ups o jakiej mocy będzie pasował do mojego kotła Tekla Doraco Bio 25  ?
Czy na coś szczególnie muszę zwrócić uwagę ?
Szukam czegoś co podtrzyma mi pracę kotła w razie zaniku prądu.
Na allegro znalazłem takie coś:
 
Będzie to pasować ?
 
Szukam czegoś do max 1000 zł brutto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Bedzie pasowalo jak najbardziej. Z tym, ze pojemnosc akumulatora jest tu symboliczna. Zeby ogrzewanie dzialalo, nalezaloby tez podpiac pod to pompki obiegowe. Jezeli nie sa to pompki energooszczedne a kociol w trakcie pracy dosc czesto sie rozpala. To nie wystarczy to na zbyt dlugo. Moim zdaniem 100-120 Ah to minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ups z linku może być trochę przymały. Zależy od grzałki, pomp... Szwagier miał taki i przy rozpalaniu piszczał ups. Nie wyłączał się, ale był przeciążony. Kupił taki tylko wersja 1500 i git. Ja też mam 1500, ale miałem podpięty przy rozpalaniu eko i dał radę. Czyli przy pellecie myślę, że wersja 1000 będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Do autora :

Jeżeli nie zamierzasz w przyszłości wymieniać zapalarki na model PSX-2, to 1000 będzie ok., ale jeżeli byś kiedyś miał w planach założyć w/w zapalarke, to 1000 będzie mało, ponieważ ta zapalarka w pierwszej fazie grzania ma ok 1kw poboru. Podczas dalszej jej pracy ( grzanie) pobór powoli maleje do ok 350w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Oryginał od Kostrzewy pobiera 370w, za to ta japońska powinna wytrzymać  dużo dłużej. U mnie niebawem miną dwa sezony od jej montażu, a kocioł rozpala się średnio ok 7-9 razy na dobę podczas całego sezonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę u mnie siedzi grzałka ceramiczna PSx-2-240 B moc 300W. Czyli aż tak strasznie nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, napisałem do sklepu z neta i otrzymałem taką propozycję:

 

Aby zmieścić się w cenie 1000zł polecam konieczny zasilacz:

http://www.volton.pl/pl/p/Awaryjny-zasilacz-UPS-1000W-1500W-10sek.-PELNY-SINUS-automatyczne-zalaczanie-oraz-ladowanie-aku.-ladowanie-regulowane-od-1-do-40A/231

 

oraz wystarczy tylko na mały akumulator na około 3h podtrzymania:

http://www.volton.pl/pl/p/Akumulator-AGM-Zelowy-VIPOW-12V-40Ah-BAT0222-waga-13%2C1kg-prod.-2019r-SPRAWDZONA-JAKOSC/254

 

Waszym zdaniem styknie taki zestaw i podtrzyma mi te 3 godziny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
Godzinę temu, gilal napisał:

Z tego co widzę u mnie siedzi grzałka ceramiczna PSx-2-240 B moc 300W. Czyli aż tak strasznie nie jest :)

Też tak myślałem dopóki nie zmierzylem. 

Moment załączenia zapalarki 1;03 sek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Ryszard..., a zapytam się jeszcze tak :

Czy często w Twojej okolicy są jakieś awarię z napięciem? Bo może bez sensu wydawać kasę. Jeżeli często, to rozumiem, ale jeżeli dzieje się to sporadycznie, to w mojej ocenie nie warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na wsi i zdarzają sie zaniki prądu, z reguły nie trwają dłużej niż paredziesiąt minut ale zdarzają się kilka razy w miesiącu.  Wiesz nie chce tęż aby piec często dostawał po du... jak jest tak znienacka wyłączany.  Zastawiam się dość mocno nad tym urzadeniem . Zobacz co napisałem powyżej , jaką otrzymałem propozycję ze sklepu internetowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Jeżeli tak często dochodzi u Ciebie do awari lini energetycznej, to jak najbardziej jest Twój zakup uzasadniony. Ja w tej kwestii zbytnio Ci nie pomogę, ponieważ nie miałem potrzeby zagłębiać się w ten temat. Mam nadzieję, że koledzy coś podpowiedzą. Ja tylko zasugerowałem większą moc ze względu gdybyś w przyszłości chciał w/w zapalarkę. Wtedy 1000 byłoby za mało. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki i wyrabial przy rozpalaniu ekogroszku z grzałką zwykłą 900W. Teraz przy pellecie ledwo co się podnosi kreseczka

http://voltpolska.pl/pl/glowna/13-zasilacz-awaryjny-sinuspro-1500-e-12v.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat...

Zmierz dokładnie pobór mocy tak średni jak i chwilowy i wyjdzie jaka przetwornica potrzebna.

U mnie na podajnikowym wyszło  że potrzebuję 1000W bo doliczyłem oświetlenie kotłowni.

Osobną sprawą jest dobór wielkości akumulatora, to trzeba sobie wyliczyć. Ja mam  200Ah i to obliczeniowo powinno starczyć na 15 godzin. 

Inna sprawa że ładuję aku z 2 szt paneli fotowoltaicznych + wiatrak... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest osobny temat o ups moze warto poczytac?

Pierwsze co to musisz okreslic ile pradu szarpie twoj kociol - na tej podstawie bedziesz wiedzial jaki ups. zanim wydasz kupe kasy to wydaj na miernik i zmierz. potem dobierzesz sobie aku na tyle godzin pracy ile potrzebujesz. 

ja ze swojego ups korzystam rzadko - przewaznie do oswietlenia domu jak nie ma pradu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.