Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór kotła Junkers czy Buderus, który lepszy?


Abrams

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dylemat w kwestii zakupu pieca gazowego. Interesują mnie dwie opcje:

1)Junkers SMART 24-5C

2) Buderus GB212 -22KW

Junkers ma modulowaną moc od 3 do 24

Buderus od 4,5-22

Mam ofertę na buderusa za15k oraz na Junkersa za 11k oba z zasobnikami 160L - to kosz całościowy kotłowni. Wiadomo 4k to dużo bo mam w co jeszcze pieniądze wkładać

W całym domu będę miał podłogówkę, oczywiście w łazienkach na obwodzie podłogówki będą grzejniki - 2sztuki. Całość domu to 200m2

Jestem septyczny co do Junkersa choć niektórzy moi znajomi mają go tyle tylko ze na grzejnikach - są zadowoleni...

Bardzo proszę o Wasze doświadczenia. Który z tych pieców warto zamontować. Czy warto dołożyć do buderusa? To 1,5roku grzania za te 4kPLN a możne więcej.

Jak wygląda zużycie gazu dla obu? Znalazłem ze buderus ma sprawność 98% a Junkers 97,4% wiec żadna różnica. Pytanie jak sobie modulują mocą w praktyce. Pobór prądu chyba porównywalny ale nie znalazłem jasnej wartości jeśli chodzi o Junkersa

Buderus to kocioł stojący, Junkers wiszący... spotkałem się z opiniami ze stojący jest lepszy ale mam wątpliwości...

Sterowanie będę miał zrobione na badzie siłowników Salusa z płyną modulacją

Bedę wielce zobowiązany za wszelką pomoc. Przyznam szczerze ze "zakręciłem się" i juz zupełnie nie wiem co wybrać

 

dzięki

PA

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.