Skocz do zawartości
IGNOROWANY

JUNKERS CERAPUR SMART +MM100 + CW 400 potrzebne ustawienia


impirio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ma ktoś sprawdzone ustawienia do tego kotła? Wiem że każdy potrzebuje indywidualnych ale może są pewne które są identyczne u wszystkich. Najlepiej gdyby napisali użytkownicy tego kotła, ponieważ i mi i koledze KubaSko (któremu ogromne dzięki za wielką pomoc) kończą się już pomysły. Średnie dobowe spalanie wacha się między 8-10m3 a czytając tutaj innych posty widzę, że kocioł ten nawet przy dużo większych kubaturach potrafi spalić sporo mniej - szczególnie przy obecnej temperaturze.

Dom w standarcie deweloperskim (sciany 12-15cm styro, strop 20-25cm wełny, posadzka - nie mam pojęcia) w sumie 122m2, 70%podłoga i 30% grzejniki. Zasobnik 120l. W domu chcemy miec 22,5C i jak narazie piec osiaga taka temperature i nie taktuje. Na załączonych zdjęciach widać jak jest to wszystko spięte, brak sprzęgła ale piec uciąga wszystko bez problemu. Siłownik zaworu 3d oczywiscie juz zamontowany i wszystko podlaczone tak jak ma byc. Na MM100 ustawione 2 obiegi grzewcze.

Na pierwszym grzejniki w tej chwili krzywa 55/50 a na podlogowce 40/35. Temperatura ustwiona na cw400 na 22,5 a obnizenie na 22. 

Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co może być nie tak? 

 

IMG_20190222_224553.thumb.jpg.a276a5f056c5a221947753e0959db635.jpg

IMG_20190222_224605.thumb.jpg.781cc6dc741ce0f0b2588791e1d06763.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlikwiduj to obniżenie, i na grzejniki ustaw max.45*. 

Jest możliwość wyłączenia grzejników i grzania samą podlogowka ? 

Nie mam tego kotła, ale myślę,ze tutaj tkwi problem. Raz że masz to obniżenie - podłoga się wychładza, dwa ma grzejniki duża temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam mozliwosci odciecia grzejnikow, bo w sypialniach nie ma podlogowki (wiem, wiem dalem dupy ale gdy budowalem dom to wszyscy odradzali podlogowke w sypialniach).

Chodzi ci o obnizenie w nocy tak? o te 0,5C roznicy?

Jak w takim razie ma wygladac temp projektowa wzgledem maxymalnej temp 45C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba 38 jest ok, po prostu widze po sobie, jaka jest różnica w spalaniu jak sie zwieksza temp.na grzejnikach.

Interesuje mnie ta krzywa 55/50, bo jesli jest tak ustawione, a temp.spadnie w domu to kocioł dobija do zadanej z temo.na krzywej. 

Chodzi mi o to, ze kocioł wbija sie na wysokie temp. I moze byc właśnie takie spalanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, ze to rozwiazanie bo nie znam tego kotła, nie mniej warto spróbować.

Jeszcze jedno, nie wyłączaj podlogowki, niech ona grzeje non stop(żadne obniżanie). Od tego masz pewnie termostaty na grzejnikach w sypialniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.