Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bobrek orzech II, czy Chwałowice orzech do kotła DS?


zygmunt007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na składzie w mojej miejscowości mają orzech II Bobrek za 860zł/tona, ale oprócz kaloryczności 28MJ/kg nie potrafią podać jaki to typ węgla, albo jaką ma spiekalność. Pani średnio ogarnięta w temacie. W necie o dziwo też mało informacji na temat węgla Bobrek. Jest to typ 32.1 ze spiekalnością max 20Ri?

Zastawiam się czy wybrać tego orzecha II z kopalni Bobrek, czy może większy orzech z kopalni Chwałowice za 840zł/tona.

Parametry niby lepsze po stronie węgla z kopalni Bobrek, ale doczytałem, że w tym roku ekogroszek od nich jest słabej jakości. Nie wiem czy z orzechem nie będzie podobnie. Niestety nie mam czasu na testy i muszę kupić tonę na już.

Kocioł to 12-letni DS przerobiony miesiąc temu z kotła górno-dolnego firmy "no name". Szału nie ma, ale póki co węgiel orzech Sośnica pali się "bezdymnie", jednak spiekalność mocno irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa, że to naprawdę Bobrek jest minimalna. Ta kopalnia się kończy. Ergo - Pani jest jednak ogarnięta :-), ale nie chce pokazać papierów.

Proponuje jakiś ruski typ 31, na pewno nie bedzie się spiekał. Zresztą ten Bobrek raczej będzie ruskiem :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak być, ale jak nie kupie to się nie dowiem, czy skład czegoś wart :) A powiem ci że w trochę już składów tutaj skreśliłem, że względu na bardzo zmienną jakość węgla i niewiele mi pozostało. To już jeden z ostatnich miejscowych, który mi pozostał i o dziwo  z największym wyborem węgla z różnych kopalni, z w miarę dobrą opinią. Reszta to głównie oparte rzekomo na jednej kopalni, a do wyboru masz tylko wielkość. Zagranicznym nikt tu chyba oficjalnie nie handluje. Niby jeszcze górny śląsk, a bida z węglem, aż piszczy.

Podjadę jutro na ten skład i zobaczę co tam mają na miejscu.  Trzeba będzie kupić trochę na wypróbowanie i sprawdzić u siebie. Deszcze chwilowo odwołali, więc kilka dni w zapasie na próby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.