Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbiornik wyrównawczy


robsons

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Zazwyczaj zaglądam przed pierwszym rozpaleniem do naczynia wzbiorczego, ale tym razem obmacałem tylko grzejniki na piętrze, wszystkie były gorące, więc na tym poprzestałem. Po iluś tam przepaleniach, zastanowił mnie dziwny, powtarzający się, znaczący, uskok  na linii temp. CO w okolicach 50C, najpierw zrzuciłem to na sterownik, bo coś tam przestawiam, później gdzieś ginie o tym pamięć, więc było to wystarczające uzasadnienie. W końcu jednak postanowiłem się przyjrzeć wskazaniom temperatur zasilania i powrotu i tu "zdziwko". Przypomniało mi się zjawisko zalewania kotła zimnym powrotem o którym czytałem na forum, ale u mnie na najprostszej grawitacji, w końcu dzisiaj wiadro w dłoń, 30 l do zbiornika i widzę teraz na wykresie, że kreska temp. CO wróciła do znanej wcześniej postaci. Mam dwa piony, zazwyczaj sygnał, że coś nie grzeje  przychodził od mieszkających na piętrze dzieci, muszę pooglądać wykresy sprzed lat, czy wtedy najzwyczajniej ten fakt przegapiałem a może zrzucałem na niedoskonałe sterowanie :).

Natomiast dlaczego, jeszcze nie doszedłem.

 

5_1.jpg

10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.