Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obejście pompy, zawór dbv, zb, jak to zgrabnie połączyć ?


Kolekszy

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi mój wątek tutaj, ale żeby nie zaśmiecać tamtego tematu pisze nowy.  Przeglądając forum uświadomiłem sobie że hydraulik dał ciała przy podłączaniu mojego pieca , a koledzy na forum mnie tylko przekonali do tego. Co prawda ogrzewanie działa ale jest nie fachowo zrobione. 

Do rzeczy, na jednym wyjściu z pieca mam podłączyć obejście pompy, zawór bezpieczeństwa ( układ zamknięty) zawór dbv, 3d w celu zabezpieczenia powrotu.

Możecie podpowiedzieć jak to poskręcać żeby było fachowo i przede wszystkim zgodnie ze sztuką? Mile widziane wasze szkice. Nie chcę zapraszać kolejnego" fachowca" bo dalej nie będę mieć pewności że to wszystko zgodnie ze sztuką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z uprzejmości sprzedawcy skleciłem takie coś . Ma to prawo poprawnie działać ? Jestem ograniczony miejscem, a taki zestaw pasuje mi na styk. ed29a71d2a447f10d02ae0617ce70e81.jpg

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo jest OK. Choć lepiej byłoby, gdyby zawór bezpieczeństwa został wkręcony bezpośrednio w kocioł. Tu zamieniłbym miejscami zawór schładzający z zaworem bezpieczeństwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na środku kotła nam odpowietrznik, mogę go zastąpić ZB , 2.5 będzie odpowiedni?  Co do zaworu schładzającego, mam obawy czy w razie "W" zadziała w takim miejscu. Może moja głowa wymyśli jeszcze jakiś inny układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ZB, to musisz wyczytać w DTR kotła.

Zawór schładzający zadziała, tylko musi być zanurzony w strudze wody zasilającej. Możesz go zamontować bezpośrednio w trójniku 1'x3/4"X1".

Niektóre kotły mają w górnej części  głęboką mufę 3/4" przeznaczoną dla DVB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trójnik redukcyjny go nie wkręcę bo opiera się o ściankę  brakuje dosłownie 2-3 obroty do pewnego mocowania. A z redukcja jest ciut wyżej. Więc układ zostanie jak jest, tylko muszę zerknąć w papiery jaki zalecają zawór.

Znalazłem ,2.5 bar.

Screenshot_20190123-202900.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.