Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podkowa wężownica do kozy


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Andrzej_M_ napisał:

Zapewniam Cię, że temat "kozy" mogę Ci w taki sposób przedstawić, że na pewno z niego zrezygnujesz. ,,,,

To rozpocznijmy drążyć temat.

@berthold61 masz zgodę od zarządu wspólnoty oraz wymaganą opinie kominiarską  w sprawie zamontowania urządzenia grzewczego na opał stały w danym pomieszczeniu mieszkania ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berthold zawsze możesz być tym pierwszym, który pokaże innowacje. 

Nie wiem czy wiesz, ale by spalić 1 kg węgla potrzebujesz teoretycznie (stechiometria spalania) niecałe 10 kg powietrza, praktycznie przy "kozie" jest to od 17 kg  do 20 kg powietrza (nadmiar powietrza).
W prostym przeliczeniu daje to nam od 14 m3 do prawie 17 m3 powietrza.

Co prawda tego powietrza nie musimy kupować, ale wciągnąć do mieszkania niestety już musimy, nawet jak jest bardzo zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Pod oknem kuchennym jest specjalny wlot na to , zawsze można jakąś rurą doprowadzić bliżej pieca aby nie wychładzało pomieszczenia , dla mnie też to dziwne w tych czasach że jeszcze są bloki na węgiel tym bardziej że 500 metrów dalej jest ciepłownia która zasila całe osiedle ale w drugą stronę a po tej stronie gdzie stoi ten blok jest ich tam tylko 8 sztuk i widocznie nikt tej rury nie che dociągnąć , jest to w mieście Ruda Śląska gdzie nawet gmina ma swoje dotacje obok rządowych ale załatwić sieć miejską ich chyba przerasta .trzeba kombinować niestety , grzanie prądem odpada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Na dole są piwnice ale akurat te pod tym mieszkaniem są kogoś innego , syn nawet ich wypytywał czy nie zdecydowaliby się na wspólny jeden kocioł podajnikowy bo to w pionie tylko 3 mieszkania po 31 m2 ale z mety niechęć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

@sambor w podobnym wątku powiedziałes że schematy oba są błędne , mógłbyś mi podpowiedzieć co w tym drugim schemacie jest błednego ? tym bez wymiennika , schemat ten od dołu .

bo kalafiory już zakupiłem kozy przerabiać też nie będę ani zamawiał u tego fachmana tylko kupię gotową z płaszczem 5kw , i zanim skompletuję klamoty przydałby sie schemat taki zicher .

 

7786e46b4df881ee6f24627bb1d9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Dzięki ci , siedzę ale w instalacjach to ja tylko pomagałem mojemu fachmanowi a tą małą sam mam chęć popełnić ,  więc zlikwiduję to dolne tak i sprawa powinna zagrać , aż się palę do tej roboty bom ciekawy jak to zafunguje w zimnej chałupce (mieszkanku)

A jeszcze teraz zauważyłem że przeniosłeś pompkę na zasilanie .

Sambor a powiedz lub domaluj mi jeszcze zasilanie bojlera , czy wystarczy jak z tej tzw rozdzielacza podłączę ? pewnie tak ale jak byś to potwierdził byłbym pewniejszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

mało w wody w układzie albo wężownica zarosła/niewydajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość berthold61

Tyleśmy się naprodukowali a w tym czasie spółdzielnia pociągła rury i podłączyła kaloryfery oraz doprowadziła ciepłą wodę i oczywiście kazała sobie za to zapłacić , ja muszę na 31m2 wybulić 5600 zł , zapłacę i sprzedam tą kawalerkę bo wynajmować bez sensu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.