Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stosowanie zaworków mini pex czy warto ?


marian1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W końcu w poniedziałek nastąpi u mnie uruchomienie C.O. :) , mam w związku z tym pytanie odnośnie zaworków mini pex przy rozdzielaczu.

Mam grzejniki z podejściem dolnym gdzie jest możliwość odcięcia zasilania i powrotu przy samym podejściu kolankowym do grzejnika;

bezpośrednio przed rozdzielaczem zarówno na zasilaniu jak i powrocie zawory odcinające no i dochodzimy do rozdzielacza i zaworków mini pex jak w temacie postu czy warto je jeszcze dodatkowo montować na każdy obieg w belce rozdzielacza ?

Poszukałem trochę informacji na ten temat i różne są zdania na ten temat, głównie za sprawą tego że te zaworki mini pex po prostu po niedługim czasie lubią przeciekać i później wymienienie ich jest problematyczne.

Zastanawiam się czy je dawać w belki rozdzielacza czy po prostu już je sobie darować i zrobić złączki do belek bez zaworków mini pex ? Na co mogą mi się one jeszcze w moim wypadku przydać gdyż tak jak nadmieniłem odcięcia całościowe belek i grzejników będą .

 

pozdrawiam i proszę o podzielenie się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami na ten temat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak duży jest rozdzielacz i ile wody w układzie . W razie awarii samo odcięcie rozdzielacza nie wystarczy bo pozostaje cała woda która jest po drugiej stronie  czyli wszystko co jest w grzejnikach . Poza tym również ustalenie jakiś wycieków jest łatwiejsze w przypadku rozdzielenia obwodów po drugiej stronie . Taki zaworek ( x2 powrót i zasilania ) daje możliwość odciąć uszkodzony obwód a reszta pracuje normalnie czekając na naprawę. Ja tam mam zaworki na każdym obwodzie i wcale mi to nie przeszkadza . Teraz się pamięta jak idą rury i co zasilają ale w przyszłości może być różnie . ktoś zapomni czy wywierci dziurę nie tu gdzie trzeba i przeciek gotowy a bez zaworów staje cała instalacja a nie tylko jeden grzejnik czy obwód podłogówki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielacz ma tylko 5 obwodów , odnośnie grzejników to tam są przy samym wejściu do grzejnika po spodem śruby którymi odcina się cały grzejnik więc zostaje tylko woda w rurkach, a napisz mi mac65 ile czasu już masz te zaworki i czy coś się z nimi dzieje.

Odnośnie jeszcze zaworków to też denerwuje mnie że tam jest oring i przykręcając je nie są równo wszystkie do przodu tylko część w jedną a część w drugą stronę i trzeba to robić na konopie bez oringu żeby mieć wszystkie równo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mogą przynieść więcej problemów niż pożytku gdyż to one mogą być przyczyną awarii. Nie wytrzymują trudów eksploatacji.
2. Podążają i komplikuja instalacje
3. Moim zdaniem to fanaberia
4. Zero korzyści.

Wysłane z mojego F5122 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.