Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór kotła na pellet 15 KW


pbl

Rekomendowane odpowiedzi

Niech każdy instaluje i użytkuje kocioł zgodnie z DTR i będzie ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2019 o 12:45, cezar76 napisał:

Z kipi masz jeszcze kotły Witkowski oraz Lumo (w lumo można chyba zamontować też revo). 

Witkowski w tej mocy to tylko mały wymiennik rurowy. 
http://www.kotly-witkowski.pl/kotly-klasy-5-2/smart-5#dane-techniczne

Lumo Bio-Max PLUS 15kw 
http://www.lumo.com.pl/index.php?lumo=kotly_na_paliwa_stale_biomax_plus
tez ciekawy, jednak ten sam problem co w Galmecie, gabarytowo nie pasuje do mojej kotłowni, za duża głębokość.

Co to kotłów włoskich, to na pewno są to dobre urządzenia dla kogoś kto oczekuje maksymalnej wygody, jednak moich oczekiwań do końca nie spełniają. Tak jak pisałem, bardziej mi zależy na większej elastyczności w doborze paliwa, niż całkowitej bezobługowości. 

Ostatecznie chyba zdecyduje się na ten EG PELLET-MINI z palnikiem REVO. Odpowiada mi jego konstrukcja, palnik, gabarytowo jest w sam raz, producent ma doświadczenie w produkcji kotłów peletowych, w przyszłości łatwo można powiększyć zasobnik. Myśle, ze to będzie optymalny wybór. Te kotły są również sprzedawane np. w Famelu pod marką Viteco. Teraz muszę posprawdzać różne opcje zakupu i wybrać najlepszą. 

Na razie dziękuje wszystkim za cenne uwagi. W przyszłości pozwolę sobie odświeżyć i kontynuować wątek jak już ruszę z remontem i będzie o czym pisać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak jak pisałem, bardziej mi zależy na większej elastyczności w doborze paliwa, niż całkowitej bezobługowości

Rozumiem. Chodzi Ci o wierszyk reklamowy typu "spala gorszej jakości pelet". No to tu się możesz przejechać, wystarczy poczytać wątek o Kipim. Ludzie próbują tam palić wszystkim, tylko nie peletem bo gdzieś wyczytali że można, a potem płacz. W ogóle niestety w Polsce podchodzimy do problemu z dupy strony, bo zamiast robić lepszy, tani pellet, to kupuje się gówno, a potem produkuje palniki które to gówno utylizują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Benton661 napisał:

@eliks, ostatnio widziałem zdjęcie Twojego wymiennika, nawet @Puławiak zalecał Ci porządne wyczyszczenie i odkurzenie go. Także bzdety typu cudowne samooczyszczanie się włoskich konstrukcji można między bajki włożyć... Swoją drogą nie chwaliłeś się spalaniem przy tak zasyfionym wymienniku...

A oto cytat z innego forum na temat RED-a:

"Dziewczyny w sklepie testowały ten kociołek na tanim ale z atestem pelecie.Alarm załączał się po dwóch tyg. nie czyszczenia pieca.Ogólnie wrażenia wizualne pozytywne dosyć cicho pracuje natomiast jak będzie z eksploatacją czas pokaże."

To wszystko co mam do powiedzenia w tym temacie

Tak jak już rozkręcił komorę to niech to odkurzy generalnie to robota dla serwisu przy przeglądzie rocznym. A że eliks jest dłubek i lubi sobie rozkręcić to niech już odkurzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie , Kocioł Slimeko Biadała to PODRÓBKA  kotła  SLIMKO KOTŁOSPAW. 

Firma  kOTŁOSPAW zaprojektowała i wyprodukowała ORYGINAŁ. Poza tym kocioł jest produkowany  z atestowanej blachy kotłowej.

Ma bardzo dobry serwis oraz wysoką jakość swych produktów.

A na temat firmy Biadała która zrobiła PLAGIAT kotła poczytajcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 17.01.2019 o 17:51, eliks napisał:

W ogóle niestety w Polsce podchodzimy do problemu z dupy strony, bo zamiast robić lepszy, tani pellet, to kupuje się gówno, a potem produkuje palniki które to gówno utylizują. 

Oczywiście tylko z tego co wiem to sporo idzie na eksport i za Odra potrafi być tańszy. Tworzenie jest takie jakoby konsument miał zająć się produkcją. Ludzie poprostu próbują się dostosować do rynku. Czy tutaj państwo znowu daje ciała? Wyjątkowo powrotem że nie sądzę. Takie są ceny i juz. Moim zdaniem to jest pozytywny trend. Wypracowalidmy technologie by palić wszystkim. To jest tanie i ekonomiczne. Dobrze radzimy sobie o opalajC rzeczami które z pewnością gdzieś indziej o ile nie idą na kompost to do elektrowni. Choc uporam się nie będę bo nie mam takiej wiedzy by stawiać takie tezy. Choc z pewnością państwowośc mogła by bez problemu bardzo dużo zdziałać w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.