Skocz do zawartości
IGNOROWANY

KOSTRZEWA TWIN BIO 16KW - BARDZO DUŻO BIERZE PELLETU


rroman31234

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, rroman31234 napisał:

z chęcią obejrzę fotki.

Proszę uprzejmie. Fotki wstawiam od momentu gdy  nastąpiło pierwsze wył pompy ( schłodzenie kotla z instalacji do temp 59.6) ponieważ zimna woda zalała kocioł. Kolejne fotki, to praca kotla podczas dogrzewania mieszkania. Pompa pionowa, którą  widać, to pompa CO, która używałem wcześniej, ale powrót przy tej pompie był dramatyczny ( jest w instalacji i niczemu nie przeszkadza). Pompa pozioma, to pompa CO zamontowana na powrocie i dzięki niej jest jak dla mnie ok. 

Sugestie również mile widziane. 

Chyba nie wszystkie fotki weszły w kolejności, ale jakiś wgląd jest. 

Prawy termometr to zasilanie. Lewy powrót. 

 

20190121_202155-800x400.jpg

20190121_202209-800x400.jpg

20190121_202325-800x400.jpg

20190121_204046-800x400.jpg

20190121_202524-800x400.jpg

20190121_204531-800x400.jpg

20190121_204050-800x400.jpg

20190121_204822-800x400.jpg

20190121_204540-800x400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim weźmiesz hydraulika to spróbuj.

1. Piec na 60st. histeraza 5st. start pomp 54st.

2. wyłączenie kotła od termostatu NIE; wyłączenie pompy od termostatu NIE; termostat pokojowy 0

3. na każdym kaloryferze ustaw głowicę na 3.5 - 4; później doreguluj.

Dlaczego tak?

ad1. Piec chodzi w trybie FL tj. celuje w temp 60. Jak do niej dojdzie pracuje z mocą min. aż do 5st więcej. Zatem masz 10st histerazy od 55 do 65

ad2. termostat jest bez sensu, 1. masz termostaty na każdym kaloryferze. 2. Żeby dobrze pracował musi sterować mieszającym 3. Termostat jest w 1 miejscu - sprawdziłby się na podłogówkę

ad.3 woda musi cały czas krążyć w instalacji, jak jakiś kaloryfer potrzebuje to sobie weźmie, jak nie wróci ciepła woda do kotła i się wyłączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę jestem umówiony z hydraulikiem. Będzie przestawiał pompę co na powrocie 4d. tak jak mi zasugerowano.

Mogę jeszcze dzisiaj spróbować ...  WYŁĄCZENIE POMPY OD TERMOSTATU -NIE , WYŁĄCZENIE KOTŁA OD TERMOSTATU???? NIE MOGĘ ZNALEŹĆ TAKIEJ FUNKCJI......???? GDZIE TO JEST?

 

TERMOSTAT POKOJOWY - 0???? MASZ NA MYŚLI HISTEREZĘ 0 (ZERO) ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piecu menu serwisowe -> ustawienia kotła -> wyłaczenie pompy od termostatu

chodzi o to, aby do testu sterownik pokojowy nie pracował. 

 

Z instrukcji:

Wyłączenie od termostatu

• Nie - pompa kotła CO nie zostaje wyłączona z chwilą zadziałania termostatu pokojowego,

• TAK - pompa kotła CO zostanie wyłączona z chwilą zadziałania termostatu pokojowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie pompy od termostatu - "nie"------- Rozumiem!

chodzi mi o wyłączenie kotła od termostatu??? ( bo tak napisałeś) tego nie mogę znaleźć ?

TE 3 USTAWIENIA MAM TAKIE..... ZMIENIĆ JE? JEŚLI TAK TO NA JAKIE???

czas postoju pompy co podczas ładowania cwu – 0min

czas postoju pompy co przy aktywnym termostacie – 15min

czas pracy pompy co przy aktywnym termostacie – 15sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie pompy - NIE; kotła też teraz nie mogę znaleźć, czasem niektóre nastawy nie są wyświetlane, jak są nieistotne w tych ustawieniach.

te 3 czasy co napisałeś niech zostaną jak jest.

No to sprawdźmy ile zejdzie do jutra pelletu? Powinieneś mieć w informacjach liczniki serwisowe tam jest ile zużyło się pelletu

 

Zrób zdjęcie zaworu mieszającego i jaki to jest model. Jego ustawienie też jest ważne. Jak rozumiem jest on ręczny, bez sterownika od kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

A jak ustawić temperature przy której wygasi się kocioł. Bo u mnie jest za niska I wyłącza mi siê jak jeszcze na termostacie pokojowwym nie mam zadanej. Pozniej znowu musi mi sie rozpalac od nowa. Mam 53 temp startu pomp, z histereza 3, a kociol wyłacza mi sie przy ok 59-60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja dobrze zrozumiałem,ale autor tematu chce zabrać pompę CO z wyjścia na instalację i umieścić ją na powrocie??? Według mnie powinien dołożyć pompę na powrót,a nie przekładać.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem "nie nadaje sie  " ale zastosowany bez pompy "przewalowej " dbającej o temp .powrotu .Praktycznie wszystkie kotly na pellet montowane z "dotacji "  w mojej okolicy ,mają zawór czterodrogowy ,do tego pompę "przewałową " na powrocie .Temp na instalację CO ustawiam dokladnie jaką chce praktycznie co do stopnia ,powrót praktycznie caly czas 55 stopni i wszystko dziala to bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, eliks napisał:

To ustaw większą zadaną kotła.

Mogę ustawiać zadaną kotła przy trybie pracy CIĄGŁYM, a chcę żeby kocioł chodził dalej w trybie AUTOMATYCZNYM, czyli wyłączy się kiedy wszystkie odbiorniki osiągną temp.zadaną. a on chodzi  w automacie I np jak ma 59stopni to się wyłącza, bez przechodzenia w tryb Nadzoru, nawet jesli odbiorniki ciepla nie osiągnęły temp. Zadanej. Za chwile kiedy jego temperatura spadnie ponizej temp.załączenia pompy CO I CWU, ponownie musi sie odpalac, wkurzające I trace paliwo na to ciągłe odpalanie. Co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyłączyć opcje wygaszania po dobiciu do zadanej instrukcja w dłoń i odczytać.

@jurek72 tak to jest z monterami co działają z dotacji firma wygrywa przetarg i wynajmuję podfirmę a goscie montują chociaż kotły na pelet widza pierwszy raz. Niestety ale takich rzeczy nie unikniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audilhr napisał:

Trzeba wyłączyć opcje wygaszania po dobiciu do zadanej instrukcja w dłoń i odczytać.

@jurek72 tak to jest z monterami co działają z dotacji firma wygrywa przetarg i wynajmuję podfirmę a goscie montują chociaż kotły na pelet widza pierwszy raz. Niestety ale takich rzeczy nie unikniemy.

Audilhr, jak to zrobić, czytam I nie moge znalezc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jest za mały odbiór energii z kotła w połączeniu z mocą palnika i dochodzi do przegrzania, ale to tylko gdybanie, gdyż :

Kolego @polo86jeżeli chcesz otrzymać pomoc, to kolejny swój post napisz dokładnie, podając jak najwięcej informacji na temat instalacji ( schemat /zdjęcia) +ustawień  kotla /palnika itp itd... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam domek 100m2. Dom ocieplony styropianem 15 arbeta. Strop mam z terivy.ocieplony styropianem 10. Poddasze nie ocieplone. Kocioł ustawiony na 62 stopnie. Kocioł na wodę 60 stopni. Baniak 150l. Mieszacz na 40 stopni obwód grzewczy na 40 stopni. Spała mi 12.5 do 13 kg peletu na dobę. Więc się da ustawić. Salon ok 38 m2 i jest w nim podlogowka plus podlogowka w lazienkach ok 10m2 I przedpokojach . Wszystko działa na fugylogiku bez żadnej pogodowki. 

Serwowany ustawiła mi piec. Ale ustawiłem po swojemu. Minimalnie zmieniłem nadmuchu i dawkę podawania peletu przy rozpalaniu.

Czas w trybie postoju to ok 40 min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.