Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z instalacją piec Budmet Forest


marcinuzi1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Jako w miarę nowy uzytkownik pieca peletowego mam kilka pytań do bardziej doswiadczonych użytkowników.

Problem polega na dużym spalaniu rzedu ok 45kg przy temp ok 5*C i ok 60kg ponizej zera. Bylo kilku instalatorow i twierdza ze powinno wszystko działać.

Piec Forest 25kw temp kotła w zakresie 62-75*C. Piec rozpala sie przy temp 62*C temp zadana 65*C w wygasza sie przy histerezie górnej 10*C. Gdy termostaty sa pozamykane i podlogowki wyłączone to dziala w podtrzymaniu temp na kotle pompa na powrocie wilo star 25/60.

Instalacja CO w ukladzie otwartym ze stali zaciskowej.Grzejniki 6 sztuk z termostatami i dwa rozdzielacze Tece z mieszaczami sterowanie listwami tech l-8.

Powierzchnia do ogrzania ok 230m2 dom srednio ocieplony. 

Co moze byc przyczyna tak duzego spalania?

W zalaczniku moj schemat instalacji

20190112_144142.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym metrażu i "średnio ocieplonym " domu spalanie może być prawidłowe. A jakie to jest te średnie ocieplenie? I jaka temperature masz w domu?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp w domu 22.5 *C , a ocieplenie to styropian 12cm na scianie 24cm pustak Leier dom podpiwniczony sciany piwnic ocieplone styropianem 5cm. Dach dachowka i chyba 15cm welna. W zeszlym sezonie spalilem ponad 7ton od pazdziernika do polowy kwietnia. A w tym do tej pory 3,5t wiec podobnie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także spalanie może być prawidłowe. Możesz jeszcze zmień nastawę np. niech rozpala przy 60 i dobije do 70. Czasem też jakość pelletu może być winna.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do instalacji nie można się przyczepić A jaka masz temperaturę na powrocie?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor a co jest złe bo może coś przeoczyłem w ocenie? Trzeba pomóc koledze.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie jest na tym poziomie przy wszystkich włączonych odbiornika ciepła?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury na powrocie masz za pompa kotłowa?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem te zamykanie obiegów w podłogówce jest bez sensu przez dużą bezwładności podlogowki. W moim przypadku to się nie sprawdziło. Wygaszanie podlogowki i włączanie ponowne pożera sporo Energi cieplnej dlatego ze sterowaniem podlogowki zrezygnowałem. Mam tylko zawór 3d z nastawa temperatury sterowany ręcznie.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kocioł na pelet to musi być ochrona powrotu z powrotem ponad 50C , producenci zalecają 55C, ale przy dużo wiekszym kotle to sam kocioł tego nie odczuje.

Natomiast pompa powinna być zaraz za zaw 3-D na zasilaniu a nie na powrocie.

Co to za zaw  bezpieczeństwa w obiegu 3-D?

Czy nie jest to zaw zwrotny?

daj zdjęcia tego zaw bezp.

Jak możesz to doizoluj dach ( poddasze) min 15cm wełny dodatkowo sporo da.

Ile x / dobę kocioł się rozpala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec rozpala sie co ok 30 min gdy wszystkie termostaty sa pozamykane i podlogowki nie chodza. A gdy zalacza sie pompy podlogowki to rozpala sie dogrzeje do tych75*C i wygasi postoi na czuwaniu z 10-15 min i znow sie rozpala i tak w kółko. Pierwsze zdj to zawor 3d na zasilaniu a drugie to pompa na powrocie.

20190112_165456.jpg

20190112_165548.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są źle dwie rzeczy - jedna to sterowanie kotłem z listew OP, to naprawdę bez sensu., tak już to się  kotłem gazowym nie steruje

druga to ochrona powrotu .

Najlepszą opcją dla kotła jest 3D na powrocie + sprzęgło ale to nie pomoże jak nie zrobisz coś z tym sterowaniem kotła z podlogowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.