Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki groch cena jakosc


mirdek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam musze zakupic groch do mojego pieca 20 kw , poprzedni mialem lokalnie kupiony u nas na placu . groch sie bardzo siekal duzo popiolu . posiadam palnik ekoenergia i czytalem ze do tego palnika kupic lekki ekogroszek prosze o pomoc forumowiczow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem nad bartex gold lub ekopremium pluschyba zaryzykuje i kupie na sprobe tone , wiesz nie mam czasu sie zajmowac mieszaniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mirdek napisał:

myslalem nad bartex gold chyba zaryzykuje i kupie na sprobe tone , wiesz nie mam czasu sie zajmowac mieszaniem 

12 minut temu, mirdek napisał:

posiadam palnik ekoenergia i czytalem ze do tego palnika kupic lekki ekogroszek

Witam

Piszesz lekki groszek ...a kolega z grubej rury wali......pamiętaj że masz ekoenergię...i środek zimy... i dom do ogrzania, a skoro nie masz czasu na mieszanie groszków to i na siedzenie w kotłowni i walkę ze spiekami również..... Zanim kupisz poczytaj forum i tu znajdziesz odpowiedzi jakich nie kupować....

Pozdrawiam. YARO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ale czas nagli i musze dzis zamowic bo zasyp mam max do soboty niedzieli a na nowy trzeba czekac pare dni to co bys Yaro sugerowal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padlo na taki zasatanawiam sie nad EKO Premium Plus , Bartex Gold , EKOGROSZEK PIEKŁO POMARAŃCZOWY - KWK BOBREK(ten ostatni wyslylka 200 zl troche drogo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mirdek napisał:

wiem ale czas nagli i musze dzis zamowic bo zasyp mam max do soboty niedzieli a na nowy trzeba czekac pare dni to co bys Yaro sugerowal ?

Startuj z tego CZERWONY, a później próbuj ten NIEBIESKI albo oba na raz.

I zapomnij o problemach. Pamiętaj o uszczelnieniu korony palnika, i jeszcze coś ... ruskie węgle nie lubią mocnego dmuchania! często ustawia się połowę wiatru co do Polskich :))

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, gaizka2 napisał:

Groszki lekkie czytaj rosyjskie, kolumbijskie czyli młode, na ekonergi się źle spalaja.

Witam

....a ja tak zapytam jak Pawlak w "Sami Swoi".... A W KRUŻEWNIKACH BYŁ ...... a Diabłem czy nawet Ogniem palił ??

Temperatura mięknięcia 1250, płynięcia powyżej 1500.... zgadnie kolega jaki to węgiel ma taki popiół?

A czy ruski 28MJ z głębokości ok.900metrów to lekki i młody węgiel?

I jak tu ludzie szukający wiedzy mają nie zgłupieć???

Proszę nie gniewać się ale powielanie stereotypów i i generalizowanie jest bardzo szkodliwe.

YARO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie zgadne , mozesz mnie oswiecic :) wystarczy ten czerwony czy dolozyc i kupic mocniejszy ??? niewiem jak to rozumiec , czyli nie zawsze wazna jest wartosc opalowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, YaroXylen napisał:

Startuj z tego CZERWONY, a później próbuj ten NIEBIESKI albo oba na raz.

I zapomnij o problemach. Pamiętaj o uszczelnieniu korony palnika, i jeszcze coś ... ruskie węgle nie lubią mocnego dmuchania! często ustawia się połowę wiatru co do Polskich :))

Sorki ale nie chciałem się powtarzać,.....

Odnośnie oświecenia to.....czerwony i jego popiół

Rób jak uważasz jesteś dorosły i masz wolną wolę (kup obydwa przecież nie spleśnieje:))  ... ty masz chałupkę 160m a kocioł 20kW trochę przeciągnięty, czerwony będzie się pięknie spalał nawet jak będzie dużo cieplej i dużo zimniej. Ten groszek nigdy się nie spieka, prędzej wiatr wydmuchnie popiół i kawałek węgla jak się coś sklei.... tylko przypominam ..mało wiatru bo wydmuchniesz dużo ciepła w komin i będziesz następny co pisze papierowy węgiel :))) jest jeszcze czarny podobno rewelka ale ja jeszcze jego u siebie nie konsumowałem :(( ... ale jak tamte będą dobre to możesz spróbować ,a z drugiej mańki jak coś podpasuje to po co zmieniać. Zakupy roczne najlepiej u nich robić maj-czerwiec.... dzwoń i targuj się :))

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kup ilem tone bartex gold, diablo tez zamowie za pare dni :) dzis rano pierwszy zasyp goldem i teraz musze cos pozmieniac w ustawieniach troszke spieka 

zadana 58 

cwu 48 

podawanie 12

przerwa 48 

nadmuch 35 %

groch ok suchy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirdek napisał:

witam , kupilem na sprawdzenie bartex gold 

witam kup ilem tone bartex gold, diablo tez zamowie za pare dni :) dzis rano pierwszy zasyp goldem i teraz musze cos pozmieniac w ustawieniach troszke spieka

I się zaczęło...oj będzie się działo..... :)))

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z wesołą trzeba się pobawić troszkę u mnie na PID korygowałem w menu service inaczej lipa dlatego od 2 lat już się nie bawię w ten ekogroszek :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, YaroXylen napisał:

I się zaczęło...oj będzie się działo..... :)))

Yaro

Będzie zabawa . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej walczę ale już jestem głupi , na poprzednim grochu miałem mniejsze spalanie a na tym masakra około 30 kg doba nie potrafię wysterowac . Wczoraj ustawienia 6/40 nadmuch 25% klapka uchylona 3/4 schodzę rano upieczony kalafior . Masakra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 10.01.2019 o 21:15, Arczi82 napisał:

no z wesołą trzeba się pobawić troszkę u mnie na PID korygowałem w menu service inaczej lipa dlatego od 2 lat już się nie bawię w ten ekogroszek :)

 

Oj nie , miałem tydzień temu jeden zasyp wesołej i kurde wg mnie to najlepszy z tych co testowałem a na pewno dużo lepszy niż mój podstawowy Piast w piwnicy ,  z Wesołej jest fajna moc mało popiołu ster ustawia sobie podawanie na 2,8-3sekundy a na retopalu 3,6-4,2sekundy.

jeszcze varmo bedę testował w następnym tygodniu i zapadnie decyzja który latem brać na nastepny sezon , moc jest ważna więc po co płacić za retopala 760zł jak za wesołą śpiewają po 780 do 840 zależnie kto przywiezie , varmo sam bym sobie woził przyczepka po 850zł/tona ale trzeba go najpierw sprawdzić , jedno wiem nie chce słabego eko ,  bo palnik spala każdy opał tak samo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamawiam następną tonę Kolombusa. jeszcze nigdy nie miałem tak bezproblemowego paliwa. Opanowałem już jego parametry, trzeba tylko dać długie podawanie i mało wiatru. Popiołu prawie nie ma, jest leciutko wilgotny i bardzo wydajny. Paliłem nim w okresie świąteczno-noworocznym. Jak teraz przeszedłem aby spalić resztę tegorocznego Bobrka, to mimo cieplejszych dni idzie go 2x tyle i popiołu codziennie prawie węglarka. Cena wysoka 1249 zł z transportem, ale zero problemów i napewno lepiej się opłaci jak tandetny tegoroczny Skarbek Bobrek za 1200 zł. Faktycznie zdziwiły mnie dwie rzeczy, podawanie 4x dłuższe i regulacja temperatury, jaką żądam taką mam, nawet dla zabawy ustawiłem 90 st i zaraz to miałem. Piec prawie zawsze "śpi", a na Skarbku stale pracuje. Oby tylko nie zaczęli kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, berthold61 napisał:

Oj nie , miałem tydzień temu jeden zasyp wesołej i kurde wg mnie to najlepszy z tych co testowałem a na pewno dużo lepszy niż mój podstawowy Piast w piwnicy ,  z Wesołej jest fajna moc mało popiołu ster ustawia sobie podawanie na 2,8-3sekundy a na retopalu 3,6-4,2sekundy.

jeszcze varmo bedę testował w następnym tygodniu i zapadnie decyzja który latem brać na nastepny sezon , moc jest ważna więc po co płacić za retopala 760zł jak za wesołą śpiewają po 780 do 840 zależnie kto przywiezie , varmo sam bym sobie woził przyczepka po 850zł/tona ale trzeba go najpierw sprawdzić , jedno wiem nie chce słabego eko ,  bo palnik spala każdy opał tak samo .

Ogólnie już od 2 lat nie kupowałem wesołej po problemach. Nie wiem jak się teraz wesoła spała i czy kupując wesoła na lokalnym składzie dostanę 100% wesołej.Teraz brałem retopal (lato 2018), ale mecze się z nim bo jest beznadziejny. O wiele lepszy jest karlik.  Testuje Sztygara i szczerze powiem że naprawdę fajny ekogroszek. Mało popiołu ładnie się wypala i nie syfi kotła. Jedyna wada to cena ale ja kupowałem 25kg w cenie 24 zł. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, obser napisał:

Ja dziś zamawiam następną tonę Kolombusa. jeszcze nigdy nie miałem tak bezproblemowego paliwa. Opanowałem już jego parametry, trzeba tylko dać długie podawanie i mało wiatru. Popiołu prawie nie ma, jest leciutko wilgotny i bardzo wydajny. Paliłem nim w okresie świąteczno-noworocznym. Jak teraz przeszedłem aby spalić resztę tegorocznego Bobrka, to mimo cieplejszych dni idzie go 2x tyle i popiołu codziennie prawie węglarka. Cena wysoka 1249 zł z transportem, ale zero problemów i napewno lepiej się opłaci jak tandetny tegoroczny Skarbek Bobrek za 1200 zł. Faktycznie zdziwiły mnie dwie rzeczy, podawanie 4x dłuższe i regulacja temperatury, jaką żądam taką mam, nawet dla zabawy ustawiłem 90 st i zaraz to miałem. Piec prawie zawsze "śpi", a na Skarbku stale pracuje. Oby tylko nie zaczęli kombinować.

Powiedz mi można gdzieś zakupić kilka worków tego cuda. Chciałem sobie sprawdzić czy na PID piecyk sobie da radę. Bo sztygarem teraz palę i też niby kolumbijski i ładnie to się pali na PID. Jestem zadowolony a tona wychodzi w promocji 960 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arczi82, nie napalaj się, @obser zakupił jakiś lewy Skarbek i będzie do niego porównywał inne grochy. NIe wierzę koledze @obser , mógłby kolumba spalić 2 X mniej jakby poprzednio palił sianem. Spalałem grochy o różnej wartości opałowej, może być różnica 10% max, ale nie 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjadę jutro jeszcze do mnie na skład bo mają Skarbek w papierowych workach Suchy. Tona wychodzi koło 1100. Zakupie 4 worki I dam znać jak to się pali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek, dokładnych pomiarów nie robiłem. Skarbek kupowałem u stałego Dostawcy, który nawet to potwierdził. Zrobiłem nawet dokładny przegląd worków, bo jeszcze mam ze 600kg schowane pod bojlerem zeszłorocznego. Worki identyczne, identyczne zgrzewy. Uwierz mi kombinowałem jak koń pod górkę po tegorocznej dostawie. Róznica może nie jest 50%, ale na pewno nie jest też 10%. Trudno to wyczuć przy obecnych skokach temperatury. Zresztą sprzedają też worki testowe, pojedynczo, możesz nabyć tego Kolombusa i się przekonasz. Nie chcę zapeszać, bo 10 lat temu wychwalałem Prestige pod niebiosa, od 2 lat Skarbka i oba się  ***. Po 13 latach palenia retortą doszedłem do wniosku, że cena nie gra żadnej roli, liczy się jakość. Przez pierwszy rok chciałem ten piec (Galmet) wyrzucić z kotłowni, bo znajomy miał skład opałowy i pasł mnie odsianym miałem. Przeszedłem Tauron, tyle co wsypałem to wyniosłem popiołu. Zamów ze 2 worki i zobaczysz. Co najmniej 2 , bo trzeba trochę pogrzebać w ustawieniach, zależnie od pieca. Gwarantuję, że jak dostaniesz w takiej jakości jak ja, to nic innego już nie kupisz.

Arczi82, zaryzykuj i zamów tonę Kolombusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
Godzinę temu, Arczi82 napisał:

Ogólnie już od 2 lat nie kupowałem wesołej po problemach. Nie wiem jak się teraz wesoła spała i czy kupując wesoła na lokalnym składzie dostanę 100% wesołej.Teraz brałem retopal (lato 2018), ale mecze się z nim bo jest beznadziejny. O wiele lepszy jest karlik.  Testuje Sztygara i szczerze powiem że naprawdę fajny ekogroszek. Mało popiołu ładnie się wypala i nie syfi kotła. Jedyna wada to cena ale ja kupowałem 25kg w cenie 24 zł. Pozdrawiam. 

Ja nigdy nie paliłem grochami hehe to pierwszy sezon ale wiem ze Piast czyli retopal to niby ok ale słaby i kopci sadzą ,  Chwałowice lepsze i mniej sadzy , natomiast wesoła mocna mało popiołu i sadzy , ja musze polegac na moich składach w pobliżu bo mieszkam kilka kilometrów od Śląska wiec ceny tu w miarę spokojne i nie bedę zamawiał wegla z drugiej strony PL za 1250 zł bo szkoda kaski , a wesoła mi spasowała co prawda tylko 3 worki ale dało się zauważyć różnicę , u mnie eko to cena w granicach od 760-840 z dowozem , zostało varmo do testów i to może okazać sie czarnym koniem jak by sadzy za dużo nie było w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.