Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki groch cena jakosc


mirdek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam nadzieję że to już ostatni sezon u mnie palenia czarnym złotem. Papiery w gazowni już złożone o podłączenie. Czekam na decyzję czy się uda w tym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Varmo się nie sprawdziło, bo ślimak wszystko skruszył i były kłopoty z powietrzem. I brzydko pachniał :)

Co do ceny, to masz rację, u nas lokalne składy się nie sprawdziły, zawsze przy drugiej dostawie zaczęli kombinować, więc zostałem zmuszony na zakupy paletowe, a to do 200 zł za transport. A na składy zanim do nas dojedzie, to jeszcze w 3 miescach po drodze go "uszlachetnią". opowiadał mi kiedyś kierowca, że odbierał Wesołą i szef kazał mu zjechać za Częstochową na wielki skład, tam wykipował i naładowali mu coś podobnego, tyle samo i dowiózł do Klienta.

Z gazem to sekundy bym się nie zastanawiał, niech by nawet wyszło 20-30% drożej, ale mieszkam na przedmieściach i nie wiadomo, czy w ogóle do nas dociągną. Nieraz temat ożyje, szczególnie przed wyborami, a potem umiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, obser napisał:

Z gazem to sekundy bym się nie zastanawiał, niech by nawet wyszło 20-30% drożej, 

I byś uznał że 18°C na pokojach to temp. komfortowa, a do spania 16°C to ta wymarzona temperatura. Przerabiałem już gaz, ale dom mam bez styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Oldek napisał:

I byś uznał że 18°C na pokojach to temp. komfortowa, a do spania 16°C to ta wymarzona temperatura. Przerabiałem już gaz, ale dom mam bez styropianu.

Ogólnie bez ocieplenia nie ma co z gazem startować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.01.2019 o 11:25, YaroXylen napisał:

Startuj z tego CZERWONY, a później próbuj ten NIEBIESKI albo oba na raz.

I zapomnij o problemach. Pamiętaj o uszczelnieniu korony palnika, i jeszcze coś ... ruskie węgle nie lubią mocnego dmuchania! często ustawia się połowę wiatru co do Polskich :))

Yaro

Kupiłem diablo czerwony , powiem tak rozwalił system mniejsze spalanie a popiół jak z malboraska zero spieków kociołek czysciutki powiem ... Po prostu mega . Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Chwałowic to Ekogroszek Pieklorz KWK Chwałowice??  bo już się pogubiłem w tych grochach?

Ja palę obecnie Skarbek z Bobrka kupiony w Maju (popiołu trochę jest, ale duże spieki). Mam jeszcze Bartex silver, nie ma spieków ale popiołu  z niego dużooooooooooo !!!!

Mógłby ktoś doświadczony napisać ranking?

1. Chwałowice

2. Wesoła?

3. Skarbek z Piekar? 

etc.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co napisałeś to tylko Skarbek z Piekar biorę go z lokalnego składu chyba wychodzi 1030zl za tonę z przywozem i wrzucenie do kotłowni. I nie biorę w oryginalnych workach bo drożej wychodzi tona 1100 zł. Zresztą już mam sprawdzony towar i bardzo ładnie się wypala i nie syfi kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.