Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór pieca


jozef66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie . Nosze sie z zamiarem wymiany mojego kopciucha sas 17nwt na piec z podajnikiem na eko groszek . Do ogrzania mam 170 m kw domu +cw , jest nie ocieplony , sciany z pełnej cegły gr 60 cm , dach ocieplony watą 15 cm. Z moich kalkulacji wynika że potrzebuje pieca o mocy ok 20 kw . Moje pytanie jaki kociołek polecacie i dlaczego . POZDRAWIAM

Ps. Na dofinansowanie nie mam narazie szans , bo mam dość świeży piec z 2014 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proponuje sprawdzi jaki bedzie potrzebny kociol jak bedzie pelna termomodernizacja

Kociol za duzy latwo kupic

Potem bedzie wielki problem

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Termomodernizacji nie przewiduje
Bez ocieplenia budynku spalisz jakies 30% wegla wiecej

Niechcesz czy kwestie finansowe ?

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob obliczenia na stronie

Cieplowlasciwe.pl i wklej link do wyniku




Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ciepło właściwe wyszedł mi kociołek o mocy ok 20 kw razem z cwu , ale moje pytanie to jakiej firmy piec kupić . Tak sobie wybrałem 3 kotły - ogniwo eko plus m ,  kamen ,i defro sigma   - który z nich , no chyba że ktoś poleci inny do ceny ok 10 tys

    -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Konkretnej firny nie polece bo jeden woli zielone a drugi czerwone
Moim zdaniem nalezy zwrocic uwage na kilka rzeczy
1. Sterownik - dwustanowe se daruj wyrzucone moim zdaniem pieniadze musi byc z modulacja mocy, a najlepiej z netem, tzn. Dla mnie to wazne,
2. Poziomy wymiennik
3. Łatwosc czyszczenia - przy pionowym bedziesz miec w piwnicy sahare pylow, a dokladne czyszczenie conajmniej 1 raz w miesiacu a nawet czesciejj
4. Obowiazkowy montaz zabezp. Kotla
5. Sprawdz grubisc blachy
6. Zwykly palnik retortowy ewentualnie sv200 jesli dobrze pamietam technixa - poczytaj,
7. U rodzicow mam kociol z klastra kotlarskiego o mocy 15 kw ma pojemnosc wodna 90 litrow, i zap....ze az milo w grawitacyjnej instalacji z pompa na powrocie , produkuje go prawie wszyacy nazwy lider 5 itp.,

Osobiscie mam hefa i jest oki, moc 25 kw przewymiarowany o jakies 10 kw wiec troche wegla idzie w komin ale coz,


Zanim kupisz pojezdzij i poogladaj, pomacaj,

Producenci
Per eko
Zebiec
Hef
Defro
Komiz
Klaster z pleszewa
Sekom

Jest jeszcze wielu ale tych kojarze

Szukaj tez zeby byl w poblizu serwis

Pozdrawiam





Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://suspenser.eu/kotly-skam/

Porozmawiaj z kolega Pieklorz - on w tym siedzi i doradzi. U teścia będzie montowany SKAM-PV 13KW (dom 100m2) z palnikiem SV200 i sterownik skzp_02

U Ciebie pasował by kocioł z mocą 20KW.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ jozef66

Suspenser to sprzedawca, Pieklorz to producent - konstruktor, kocioł załatwisz u obu, oczywiście to tylko przykład producenta, jest ich na rynku bez liku. Wg mnie ważne byś wybierając kocioł kierował sie kolejno:

-moc kotła- wykonaj OZC albo chociaż z cieplowlasciwe policz zapotrzebowanie, nie kupuj kotła za mocnego, 90% czasu kocioł pracuje na "luzie"

-palnik- sprytny by mógł spalać gorsze paliwa, dobrany do mocy kotła, dla mnie obrotówka,wahliwy, rurowy, przy czym może się mylę ale czyszczenie rurowego jest mniej "komfortowe " niż starej retorty, choćby nowego Ardeo  z uwagi na jego boczne ustawienie w kotle (sam nie widziałem, podpieram sie tym tu przeczytałem , choćby tu na forum.  ), jeśli się mylę to użytkownicy SV zaraz mnie poprawią

-ster- wybór ogromny, są mniej i bardziej przyjazne dla użytkownika, popytaj, poczytaj, można sobie wyrobić  opinię na ich temat , najlepiej podejdź do kogoś kto takowe ma, nie ma to jak dotknąć... SPP, SKZP02,Bruli,  K1.., itd,

-wymiennik- pionowy czy poziomy - opinie podzielone, ja mam poziomy i sobie chwalę, znajomy ma pionowy i też sobie chwali ;) raczej zależy to od modelu kotła i miejsca jakie na niego możesz przeznaczyć

-bajery- zawirowywacze\dźwignie do czyszczenia\zapalarki\etc - im tego więcej tym cena rośnie a obsługa staje się prostsza (niestety  w praktyce często tak nie jest ) 

-producent-  jest kilku którzy nie zostawiają użytkownika  w przypadku problemów, reszta byle by sprzedać i zapomnieć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.