Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podajnik Kostrzewa


Marxx82

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry Wszystkim

Czy spotkaliście się z głośną pracą podajnika górnego w piecach Kostrzewa; są to: piski (metal o metal) głośniejsze, gdy piec pracuje na pełnej mocy. Piec jest na parterze. W nocy muszą być zamknięte drzwi do sypialni, aby piski nie budziły dzieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o tym na forum, trzeba rozebrać motoreduktor i nasmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marxx82 napisał:

Dzień Dobry Wszystkim

Czy spotkaliście się z głośną pracą podajnika górnego w piecach Kostrzewa; są to: piski (metal o metal) głośniejsze, gdy piec pracuje na pełnej mocy. Piec jest na parterze. W nocy muszą być zamknięte drzwi do sypialni, aby piski nie budziły dzieci

Ile ten kocioł ma lat? 

Smarowanie pomoże na " chwilę"  

Jezeli  motoreduktor działa już w taki sposób, to tylko wymiana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie do autora. 

Czy kiedykolwiek czyściłeś  zasobnik na dole? Tam potrafi zebrać się trocina. Może być tak, że ślimak podający pellet  jest podgięty i to on hałasuje w rurze ocierając się o nią. 

Takie moje przemyślenia... 

Może nagraj jakiś filmik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi - załączam filmik o tym jak pracuje ślimak - faktycznie wygląda na pogięty. Pewnie motoreduktor i ślimak będą do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz cokolwiek wymieniać, to wypal na maxa cały zasobnik. Z samego dołu będziesz musiał odkurzaczem wyciągnąć resztki. Sprawdź czy ślimak jest dobrze dokrecony do motoreduktora. Jeżeli nie będzie widać śrubki ( bo może akurat ustawić się od spodu) to zrób test zasobnika, aby obrocić motoreduktorem. Jak dla mnie piszczenie slychac w rurze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc - dam znać jak dam sobie radę. Ps co oznacza pisk w rurze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marxx82 napisał:

 Ps co oznacza pisk w rurze?

W którymś momencie ślimak styka się z rurą i dlatego piszczy.  Żeby dostać się do śrubki, to przygotuj sobie klucz nasadka 8 z długim kijem. No chyba, że bedziesz nurkował do samego dołu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - też wydaje mi się, że widać na filmie, że z prawej strony ślimak dotyka do rury, a z lewej jest sporo miejsca. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. u nas na osiedlu jest 15 kotłów K... i tak można podzielić ich na 3 grupy: 1) ignoranci hydrauliczni - ktoś im raz zainstalował kocioł i dosypują pellet oraz wybierają popiół - nawet nie zmieniają temp; 2) pasjonaci hydrauliki - ciągle się doszkalają i eksperymentują, bo piec od początku nie działa poprawnie; 3)bezciśnieniowcy - przestali walczyć o piec

LoL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystkim życzę, abyśmy byli w 1 grupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec ma rok - ten model wprowadzili w 2017. Nie czyściłem, w instrukcji o tym nie pisali, również na osiedlu nikt o tym nie słyszał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o wszystkim piszą ;) 

Jezeli we workach będzie rozdrobniony pellet, to on częściowo będzie wypychany z pelletem do spalenia, ale cześć tej " drobnicy" będzie lądowała na samym dole. 

Jak juz będziesz miał pusty zasobnik, to przy wył kotle włącz sobie test zasobnika i zobacz czy też skrzypi. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marxx82 napisał:

Piec ma rok - ten model wprowadzili w 2017. 

Więc gwarancje masz. Dzwoń do Kostrzewy i niech przyjeżdżają i naprawiają jeżeli nie będzie Ci się chciało samemu tego sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2018 o 00:01, Trener40 napisał:

Więc gwarancje masz. Dzwoń do Kostrzewy i niech przyjeżdżają

Tak łatwo to mają użytkownicy z grupy 1.

Ja dopiero po dłuższym czasie trafiłem na fachowca, który znał się na temacie. Wymieniono motoreduktor (na wszelki wypadek). Przyczyną była rura, na filmie widać małą średnicę wew. Teraz zmieniają na rury o większej średnicy wew. Ślimak został ten co był. Póki co nic nie piszczy (oby tak dalej). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybko pochwaliłem :(

IMAG1285.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problemy udało się rozwiązać:

  1. Pisk w rurze - przyczyna: ślimak ociera o rurę; rozwiązanie: nowa rura (nie znalazłem w necie) o większym przekroju wew. + nowy motoreduktor 5,3 zamiast 15 rpm. Kalibrujemy podawanie i już nie piszczy
  2. Komunikat 'uszkodzony system podajnika' zniknął po wyczyszczeniu pieca /ciekawa zagadka/, pewnie się pojawia od stb?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczyło ukształtować odpowiednio ślimak i odpadła by wymiana rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem każde rozwiązanie będzie dobre, które zwiększy odległość pomiędzy ślimakiem a rurą. Może są też mniejsze ślimaki od innych pieców (zawsze można dociąć)

Dla wydajności podajnika istotny jest przekrój rury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba można zamknąć temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.