Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadające ciśnienie w układzie - pomocy


artur1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Hydraulik zalał kaloryfery i zbiornik wodą i uruchomił ogrzewanie na kaloryferach. Rano okazało się, że jest problem bo spadło ciśnienie w układzie. Jego diagnoza to uszkodzony pex, Ma zamiar sprawdzić poszczególne pętle za pomocą sprężonego powietrza i manometra, tak by dokładnie zlokalizować uszkodzoną pentlę. Dodam, że mam układ mieszany podłoga+ grzejniki. Jeżeli potwierdzi się to co mówi będę musiał ściągać panele, wycinać dziurę w wylewce i styropianie naprawić uszkodzenie. Co oprócz uszkodzonego pexa może być przyczyną spadku ciśnienia w układzie? Proszę o opinie fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cieknie na którejś złączce do pexa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaloryfery uruchomił wieczorem, gdy dojechałem wszystkie grzejniki grzały i było ciśnienie, rano wszystko padło, zeszło do zera, dziś napuściliśmy sprężonego powietrza do wszystkich pętli wyszło że powrót z sypialni jest nieszczelny, jak tylko napuścił powietrze natychmiast zeszło do zera, wiec nie ma wątpliwości ze to pex, nie stosował złączek na pexie pod wylewką, jedyne połączenie to połączenie pexa z kaloryferem do którego jest dostęp. Mam jeden zaślepiony grzejnik w łazience zamierzam poprowadzić powrót z zaślepionego grzejnika i podłączyć go z powrotem kaloryfera z którego schodziło ciśnienie, to pomieszczenie sąsiaduje z łazienką gdzie na ścianie nie ma jeszcze płytek, zrobię kanał w tynku w pokoju i nie trzeba będzie ciąć wylewki zrywać paneli i wzywać kogoś z kamerą termowizyjny żeby ustalić przeciek zdecydowanie mniej roboty. Co myślicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.