Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jedna pompa obiegowa a 2 rozdzielacze?


Lex737

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem na etapie robienia ogrzewania w starym budynku, w związku z tym mam pytanie o poprawność instalacji c.o, c.w.u zaproponowanej przez hydraulika. W instalacji zaproponowano mi abym dał jedną pompę obiegową w układzie zasilania 2 rozdzielaczy podłogowych na piętro i parter ( rys. poniżej). Czy taka pompa da radę zasilić te 2 rozdzielacze? Rozdzielacz parter 6 obiegów mniej więcej równe 80-90 m, rozdzielacz piętro 8 obiegów, obiegi 80-90 m. Dodatkowo użyć bojler jako zbiornik bezpieczeństwa bez używania pompy obiegowej tylko grawitacyjnie. Schemat poglądowy.   Piec na węgiel . 

schemat instalacji co.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego hydraulika to lepiej zmień czym prędzej bo ten to bardziej artysta...  Zawór 4d na obiegu CWU nie wiadomo po co, zawór 3d w obiegu kotłowym z zaworem 4d w dodatku bez pompy też nie wiadomo po co? Zawór różnicowy na podłogówkę? No i najlepszy hit - zasobnik CWU jako zbiornik bezpieczeństwa. Pompa wydoli przy 14 pętlach - to ok 1300-1500 l/g. Kwestia wyreguloania przepływów piętro/parter może być problemowa bo zapotrzebowanie parter/piętro będzie różne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.