Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dobór kotła, rodzina 2+2


j4cekolawa

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,
szukam kotła gazowego do segmentu (w domu typu bliźniak) o pow 135mkw po podłodze, 128mkw użytkowej.
Link do wyliczeń, starałem się do tego podejść rzetelnie, jedynie nie znałem pow zabudowy, więc podałem szerokość i dł budynku
http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4v2x

rodzina 2+2, dzieci przedszkolne, więc zużycie cwu zimą znikome, latem olbrzymie wink-2.gif
system mieszany: przedsionek, kuchnia, wc + łazienka ogrzewanie podłogowe, reszta kaloryfery

parter

12.jpg

poddasze

14.jpg

jestem totalnym laikiem w tych sprawach. Zastanawiam się czy kocioł dwu funkcyjny sprawdzi się w takim domu? Skłaniam się raczej ku 1 funkc, ale wiadomo - kasa kasa kasa wink-2.gif
nie jestem nastawiony na jakąś markę, zupełnie! teść namawia na Brotje, dwufunkcyjny. Wydaje mi się, że w tych pieniądzach można znaleźć jednofunkcyjny innej marki (zasobnika już nie liczę, wiadomo)

o czymś zapomniałem? piszcie, uzupełnię!
dzięki
Jacek

1) czy dwufunkcyjny będzie działał jak popularne gazowe podgrzewacze gazowe w mieszkaniach - ciepła woda będzie załączać się przy jakimś tam ciśnieniu wody? Nie zawsze małym? Bo to jest coś co mnie strasznie wk$%@... wkurza obecnie - nie chce dużego ciśnienia, ale chcę ciepłą wodę! I nie, nie mogę jej mieć!!!
2) jakie dane techniczne kotłów są warte bliższego poznania? spotkałem się z MODULACJĄ, TAKTOWANIEM, natomiast fajnie byłoby poczytać gdzieś o tym w zrozumiały dla laika sposób...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym zapotrzebowaniu szukaj kotła który schodzi nisko z modulacja np Termet. Wtedy kocioł nie będzie taktował czyli włącz wyłącz tylko pracował cały czas na niskiej mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giecik, dzięki za odpowiedź w temacie.

Poniżej dane techniczne Termet ECOCONDENS GOLD PLUS, którego też biorę pod uwagę.

Który z parametrów mówi o modulacji?

asdasdsad.jpg

Nie uważasz, że ten kocioł będzie zbyt dużej mocy??

Biorę pod uwagę też ten tutaj Immergas Victrix 12, który ma mniejszą moc i... tyle jestem w stanie powiedzieć :)

asdasdzxczxc.jpg

W co jeszcze dodatkowo będę musiał wyposażyć taką instalację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 1f to ten victrix moduluje od 2kw więc ok.
Jeśli 2f to potrzebny duży żeby nadarzył grzać wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2018 o 21:14, j4cekolawa napisał:

system mieszany: przedsionek, kuchnia, wc + łazienka ogrzewanie podłogowe, reszta kaloryfery

Instalacje masz już wykonaną czy dopiero zaczynasz ? Przy tak małym zapotrzebowaniu nie lepiej wszystko w podłogówce a w łazience zrobić grzejnika z grzałką ? System mieszany drożej wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O samej instalacji. Masz na to jakiś projekt ? Wg. tego robiłeś podłogówkę plus grzejniki ? Chodzi o to, że kocioł to nie wszystko, a już w ogóle przy instalacji mieszanej.

 

Załóż temat w tamtym dziale. I wklej projekt podłogówki jak masz.

Zobacz na temat kolegi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zrób zdjęcia, napisz co dokładnie masz, zmierz rury i załóż nowy temat w dziale o instalacjach jak to połączyć i z jakim kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proponuję zastanowić się nad kotłem jednofunkcyjnym ACV 18kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.