Skocz do zawartości
IGNOROWANY

HT DASPELL LUXGL spalanie


raos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam od wczoraj zamontowany piec HEIZTECHNIKA HT DasPEll Luxgl ze sterownikiem HT-Tronic 900 Touch. Ma ktoś może doświadczenie z tym sprzętem wczoraj załadowane w zasobnik 100kg pelletu (dobrej jakości sprawdzony) a z tego co widzę to prawie 80kg już poszło po jednej dobie. Z tegp co mówił montażysta nie ma w tym sterowniku zbytnio dużo nastaw do regulacji. Pomocy bo w tym tempie nie przetrwam zimy.....

Piec 20 kW do ogrzania parter domu około 120m2 izolacja styropian 12 ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadana temperatura kotła 70 stopni

CWU 45 stopni

Wydajność podajnika 11,1 Kg/h

Kalorzyczność paliwa 5,0kWh/kg

Max temp. palnika 80 stopni

Histereza kotła 15 stopni

Minimalna temp kotła 50 stopni

Max temp kotła 80 stopni

Temp załączania pomp 45 stopni

Nadmuch moc max 38%

Instalacja w domu to 6 grzejników oraz podłogówka około 20m2. Instalacja w części kotła na układzie otwartym z kominkiem i zbiornikiem cwu wymiennik płytowy który ogrzewa część grzejnikowo/podłogową.

Do tej pory dom grzany drewnem MPM DS 20KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założony zawór 4ro drogowy bez siłownika, nie mam rusztu awaryjnego. Zgodnie z sugestiami z innego fora zmniejszyłem moc na 12kW teraz spala mi jakieś 25 kg na dobę (to i tak dużo z tego co pszesz że powinno być 15)ale mam wrażenie że robi mi trochę spieków na palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już abstrahując od tego że masz mieć siłownik i termostat pokojowy, to mam pytanie,  kto Ci poradził taką krowę do domku 120m2? Przecież ten kocioł moduluje od Twojego maksymalnego zapotrzebowania na ciepło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam 

Ja również posiadam daspell luxgl 20 kw , ogrzewam nim nowy dom 240 m plus 55 metrów garaż. U mnie na chwilę obecną i przy obecnych temp. wychodzi jakieś 15-17 kg na dobę. Z tym że temp w domu jest ok 24 stopni ze względu na dwójkę  małych dzieci. Osobiście uważam że 20 kw do 200 metrów jest stanowczo za duży. Mój szwagier posiada też ten piec tylko że 17 kw na 220 m z garażem i obaj uważamy że te piece nie mają co robić z takim metrazem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Chciałbym się poradzić planuje zakupić piec na pellet do ogrzania mieszkania piwnica 106m2 plus parter 100m2 wszystko ogrzewane podłogowka plus grzejnik w łazience. Mieszkanie nowo postawione nie ogrzewane do tej pory. Mieszkanie ocieplone styropianem 15 czarnym, piwnica ocieplona styropian Aqua 5cm okna 3szybowe 7komorowe. Czy możecie coś poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zobacz sobie ile jest tematów o doborze kotła. Wszystko zależy jakim budżetem dysponujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Kolego jeżeli masz cały dom w podłogówce to musisz kupić kocioł i bufor do niego taki co najmniej 400 litrów. Jak nie podoba Ci się ten pomysł bo to koszt około 17 tyś. to pomyśl o pompie ciepła , ale i od razu panele na dach tak by było z czego prąd ciągnąć.

Jak sam kocioł bez bufora to musisz szukać z dużą poj, wodną są takie które mają po 140 litrów, ale w takim układzie odpali Ci się do około 7-8 odpaleń na dobę tak Pi razy oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pompę ciepła obecnie mnie nie stać,W dodatku jeszcze panele. Kiedyś założę mam wszystko gotowe pod pompę, teraz szukam najlepszego sposobu na ogrzanie mieszkania i pellet wydaje sie dobra opcja chce się poradzić przed rozmową z hydraulikiem zeby mieć jakies rozeznanie w temacie

 

Chciałbym się zmieścić w 20tys. Chce żeby mi to posłużyło jakiś czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Kup duńskiego blackstara, Rtb albo włoskiego Edilkamina. Ten ostatni zwłaszcza działa bez ingerencji według zasady włącz - wyłącz. Z naszych rodzimych producentow? Za 10 tys kupisz ulepa. Za 15 już coś znacznie lepszego. .Ale bez wyczucia i pojęcia będziesz w nim miał czarno albo (i) pellet będzie dziwnie szybko znikał. Krajowy kocioł tylko z buforem i sterowaniem Pluma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

@Jarek1100 nie wiem co masz na myśli pisząc " posłużyło jakiś czas" 

Weź pod uwagę, że teraz wpakujesz 20 tys, a za ( przykładowo) 5 lat będziesz chciał przejść na pompę z panelami. 

Zastanów się za ile to wszystko sprzedaz i ile będziesz w plecy.. No i jeszcze trzeba będzie tego klienta na to wszystko zdobyć. 

Czy nie lepiej zrobić raz i dobrze. Decyzja należy do Ciebie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.