Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Efekt 36 kW - zawór 4d nie trzyma kalibracji


damiand9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od niespełna miesiąca jestem posiadaczem kotła na ekogroszek Sas Efekt 36 kW na sterowniku St-555, zawór 4d afriso wraz z siłownikiem afriso arm 343. Wszystko działało poprawnie, aż do momentu kiedy siłownik zaczął wskazywać inne wartości niż na sterowniku, np. temp. zadana kotła - 60 st., temp. bieżąca kotła 60 st.,  temp. zadana zaworu - 40 st., temp. bieżąca - 35 st.otwarcie zaworu na sterowniku 100%, a na siłowniku 5%. Czas otwarcia na sterowniku 2 min, skok jednostkowy 5%. Po wykonaniu kalibracji pół dnia jest ok, później ponownie się rozkalibrowuje. Siłownik został już wymieniony, i są identyczne objawy. Czy ma ktoś pomysł co może być nie tak? Proszę o pomoc, bo totalnie nie wiem co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z czujnika temperatury są wartości ujemne to wskazuje na uszkodze czujnika lub przerwę w obwodzie kabla między czujnikiem a sterownikiem w ostateczności uszkodzenie z samego sterownika

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest on podłączony odwrotnie? Zależy jak podłączysz kable L1 i L2 do sterownika.

No i czas ostatnio winien zostać wprowadzony do sterownika. Wartości jest w instrukcji do siłownika jak i na nim samym.

100% otwarcie winno być poprawne fizycznie. Jak faktycznie jest 0 to jest źle podłączony.

 

Na wszelki wypadek wrzuć tu zdjęciee wykonania instalacji z tym zawodem 4D wraz z opisem co jest czym.

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są wszystkie dodanie, źle przedstawiłem wartości, mój błąd. Po kalibracji wszystko działa w miarę poprawnie, po prostu wraz z upływem czasu tak jakby siłownik się sam zamykał, a sterownik widząc to bardziej go otwiera. Czas otwarcia jest ustawiony 2 min tak jak w instrukcji. Dzisiaj np. nagły wzrost temp. zaworu nie wiem z jakiego powodu. Jak wszystko jest ok to temp. zaworu jest w zasadzie stała.w1.thumb.jpg.90a0449cefe7b2416fd7326e16186593.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość przełożenia czujników jeśli sa takie same to zamień czujnik temperatury który odczytuje temp.za zaworem z czujnikiem temp.podajnika i zobacz co się będzie dzialo

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to do tego że jeśli w znacznym stopniu zafałszowuje temperaturę będą się różne cyrki działy poczytaj temat od poczatku

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym w jakim stopniu otwiera i zamyka się zawór jest zależne od temperatury która panuje na czujniku mieszacza z niego bierze sterownik odczyt i wtedy wie co ma zrobić z siłownikiem

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MarekDabrowski napisał:

A poza tym w jakim stopniu otwiera i zamyka się zawór jest zależne od temperatury która panuje na czujniku mieszacza z niego bierze sterownik odczyt i wtedy wie co ma zrobić z siłownikiem

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Owszem odczyt temperatury wpływa na wystęrowanie % przez sterownik dla zaworu 

Ale zastanów się na spokojnie a Ja  spytam ponownie co ma czujnik mieszacza do tego że sterownik pokazuje mu np. Otwarcie 100% A fizycznie jest 5 % .. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całego sterownika

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty test. 

Zamknij zawór bezpośrednio wkładając przewód pod zasilanie.

Ten sam manewr powtórz dla pełnego otwarcia i w tym czasie fizycznie zmierz czas otwierania. Zobacz czy czasy Ci się pokrywają. Przyjeżdża Ci się samo sterowanie (czujnik temperatury nie ma tu nic do gadania )..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.