Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dobór kotła co


kazimip

Rekomendowane odpowiedzi

w związku z planowaną modernizacją kotłowni oraz wymianą kotła węglowego na gazowy proszę o krótkie spostrzeżenia dotyczące wyboru kotła jednofunkcyjnego co wraz z oddzielnym wymiennikiem ciepła.oddzielną sprawa są zainstalowane regulatory termostatyczne  przy grzejnikach i ich współpraca z nowym kotłem 

dziękuję 

kazimip 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prosta instalacja to polski Termet Silver lub Immergas Victrix jak rozbudowana ( np. Zawory 3d z siłownikami, strefy grzewcze itp.) to ja moge polecic Junkersa. Wszystko zalezy tez jakiego producenta serwis masz pod ręką. Zasobnik np. Kospel. Termostaty na grzejnikach jesli nie masz elektronicznych to z kazdym kotlem wspolpracuja. Inna kwestia jest przewymiarowanie grzejnikow zeby kociol jak najdluzej kondensowal. No i do kotla zakup sobie czujnik pogodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje kocioł Viessmann Vitodens 100-W, prosty niezawodny kocioł. Jeśli ma być dołączony do starej instalacji to trzeba pamiętać by ją dobrze wypłukać i przed kotłem zamontować dobry filtr, najlepiej magnetyczny. Kotły z głowicami termostatycznymi raczej nie współpracują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną to stara instalacja z rur stalowych ale zamiaruję ją wymienić na miedzianą. Z wydzieleniem stref grzania może być problem z racji skąpego miejsca do poprowadzenia nowej instalacji do kotłowni. dom 240m2 ogólnie powierzchni całkowitej, parter +piętro, problemem są termostaty czy można stosować a jeżeli nie to jak regulować temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach.

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscir ze glowica termostatyczna wspolpracuje z kotlem. Moze nie bezposrednio poprzez komunikacje ale przez to ze zamyka grzejnik a kociol obniza moc grzewcza palnika. Zakladasz termostat na grzejnik na nim ustawiasz ile chcesz miec w pomieszczeniu i tyle. Ja radzilbym ci sterowac instalacja pogodowo i jesli masz pomieszczenia gdzie chcesz miec rozne temperatury to na grzejniki glowice termostatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W chwili obecnej kociołek węglowy ma sterownik sterujący zawór 4d w zależności od temperatury zewnętrznej. Troszeczkę zastanawiałem się nad sprzęgłem w układzie co ze względu na termostaty , ale obecnie to tylko moje rozważania.  za każdą cenną uwagę będę wdzięczny   kazimip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze względu na wielkość domu chciałem w trakcie remontu obecny układ co porozdzielać na 3 niezależne obwody dodając do tego obwód  zasobnika cwu. mam nadzieję że sprzęgło nie dopuści do faktu zawirowań wody poprzez różne pobory wywołane przez elektroniczne pompy na obwodach. (obecnie pompa elektroniczna została założona po montażu termostatów)

kazimip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.